کد خبر:220104
پ
سازمان برنامه و بودجه
سازمان برنامه و بودجه:

ممنوعیت خرید خودرو و ساختمان توسط دستگاه های اجرایی

سازمان برنامه و بودجه، پیش‌بینی اعتبار برای خرید خودرو و ساختمان توسط دستگاه‌های اجرایی را ممنوع اعلام کرد.

سازمان برنامه و بودجه، پیش‌بینی اعتبار برای خرید خودرو و ساختمان توسط دستگاه‌های اجرایی را ممنوع اعلام کرد.

 

*** خرید خودرو ممنوع

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، سازمان برنامه و بودجه در بخشنامه بودجه سال ۱۴۰۰ به دستگاه‌های اجرایی اعلام کرده است که پیش‌بینی اعتبار برای خرید خودروهای سواری داخلی و خارجی ممنوع است، مگر به صورت استثنا در دستگاه‌های جدیدالتاسیس و یا جایگزینی با خودروهای فرسوده باشد.

در سال جاری نیز خرید خودروی سواری داخلی حداکثر به تعداد خروج خودرو‌های سواری و با رعایت مقررات و همچنین اعتبار مجازی که در اختیار آن‌ها قرار دارد انجام می‌شود.

 

*** ممنوعیت خرید ساختمان

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، در رابطه با خرید و یا احداث ساختمان ممنوعیت‌هایی برای دستگاه‌های اجرایی اعمال شده، به طوری که هرگونه پیش‌بینی اعتبار برای احداث و خرید ساختمان‌های جدید اداری توسط دستگاه‌های اجرایی ممنوع است.

در رابطه با ساختمان موارد استثنا وجود دارد که براساس آن موارد تغییر سطح تقسیمات کشوری، تجمیع ساختمان‌های اداری موجود و بازسازی ساختمان‌های اداری در حال تخریب بدون بار مالی جدید و تمرکززدایی و خروج از کلانشهر‌ها بدون بار مالی خواهد بود.

در رابطه با خرید و یا ساخت ساختمان‌های جدید نیز ممنوعیت‌هایی وجود دارد، به طوری که احداث و خرید ساختمان‌های جدید اداری توسط دستگاه‌های اجرایی از جمله شرکت‌های دولتی، بانک‌ها و موسسات انتفاعی وابسته به دولت ممنوع است.

 

گفتنی است، پیش از این در اردیبهشت ۹۹ خرید هرگونه خودروی سواری خارجی ممنوع اعلام  شد و خرید خودرو سواری داخلی توسط دستگاه‌های اجرایی حداکثر به تعداد خروج خودروهای سواری با رعایت مقررات در سقف اعتبار مجاز اعلام شده بود.

 

 

 

انتهای پیام///

 

 

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

9 − 7 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول