کد خبر:219763
پ
مسکن
روابط عمومی بانک مرکزی:

رشد ۹۱ درصدی قیمت مسکن در شهریور ماه تهران

روابط عمومی بانک مرکزی از رشد ۹۱ درصدی قیمت مسکن در استان تهران در شهریور ماه خبر داد.

روابط عمومی بانک مرکزی از رشد ۹۱ درصدی قیمت مسکن در استان تهران در شهریور ماه خبر داد.

 

*** رشد ۹۱ درصدی قیمت مسکن

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، برآوردهای بانک مرکزی در شهریور ۹۹ بیانگر آن است که در این ماه، متوسط قیمت خرید و فروش یک متر مربع زیربنای واحد مسکونی معامله شده از طریق بنگاه‌های معاملات ملکی شهر تهران ۲۴۲٫۹ میلیون ریال بود که نسبت به مرداد ماه و ماه مشابه سال ۹۸ به ترتیب معادل ۵٫۱ و ۹۱٫۷ درصد افزایش یافته است.

درمیان مناطق ۲۲ گانه شهرداری تهران، بیشترین متوسط قیمت یک متر مربع زیربنای مسکونی معامله شده معادل ۵۰۷٫۹ میلیون ریال به منطقه یک و کمترین آن با ۱۰۴٫۱ میلیون ریال به منطقه ۱۸ تعلق داشته است، ارقام مزبور نسبت به ماه مشابه سال ۹۸ به ترتیب ۱۰۲٫۸ و ۸۱٫۵ درصد افزایش نشان می‌دهد.

 

*** تعداد معاملات آپارتمان

 

همچنین در شهریور ۹۹ تعداد معاملات آپارتمان‌های مسکونی شهر تهران به ۸٫۵ هزار واحد مسکونی رسید که نسبت به مرداد ماه و ماه مشابه سال۹۸ به ترتیب ۶٫۸ درصد کاهش و ۲۰۳٫۷ درصد افزایش نشان می‌دهد.

ضمن اینکه بررسی توزیع تعداد واحدهای مسکونی معامله شده در تهران به تفکیک عمر بنا حاکی از آن است که واحدهای تا ۵ سال ساخت با سهم ۳۸ درصد بیشترین سهم را به خود اختصاص داده‌اند.

 

*** شاخص کرایه مسکن اجاری

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، شاخص کرایه مسکن اجاری در شهر تهران و در کل مناطق شهری نسبت به ماه مشابه سال ۹۸ به ترتیب معادل ۲۷٫۳ و ۳۰٫۱ درصد رشد کرده است.

گفتنی است، گزارش تحولات بازار معاملات مسکن شهر تهران در شهریور ماه ۹۹ برگرفته از آمارهای خام سامانه ثبت معاملات املاک و مستغلات کشور است که توسط اداره بررسی‌ها و سیاست‌های اقتصادی بانک مرکزی تهیه و منتشر می‌شود.

 

 

 

انتهای پیام///

 

 

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

15 − دوازده =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول