کد خبر:220046
پ
عیدی
خبرگزاری صنایع گزارش می‌دهد:

عیدی کارمندان دولت در پایان سال، ۱ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان اعلام شد

دولت در جریان تدوین لایحه بودجه، برای عیدی کارمندان در پایان سال ۹۹ رقم ۱ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان را پیش‌بینی کرده است.

دولت در جریان تدوین لایحه بودجه، برای عیدی کارمندان در پایان سال ۹۹ رقم ۱ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان را پیش‌بینی کرده است.

 

*** تنظیم بودجه و عیدی کامندان

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، در جریان تدوین لایحه بودجه سال ۱۴۰۰ بخشنامه مربوط به بودجه اخیرا به دستگاه‌های اجرایی ابلاغ شده که براساس آن بودجه سال آینده را پیش‌بینی کند.

طبق ضوابط مالی ناظر بر تهیه و تنظیم بودجه سال ۱۴۰۰، مبلغ عیدی کارمندان در پایان سال، ۱ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان پیش‌بینی شده است، البته مبلغ قطعی عیدی باید در نهایت به تصویب هیئت وزیران برسد.

رقم عیدی کارکنان در سال ۹۸ ، ۱ میلیون و ۷۸ هزار تومان پیش‌بینی شده بود که در نهایت در زمان تصویب و پرداخت ۱۲۰ هزار تومان اضافه شد که دلیل آن افزایش حقوق کارکنان بود و باید میزان عیدی متناسب با آن پرداخت می‌شد.

عیدی برای کارکنان در سال ۹۹ نیز ۱ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان پیش‌بینی شده بود.

 

*** افزایش ۲۵ درصدی

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، ضوابط مالی ناظر بر تنظیم بودجه سال ۱۴۰۰ که توسط سازمان برنامه و بودجه کشور تهیه می‌شود نشان می‌دهد افزایش حقوق کارکنان و همچنین مشمولان قانون کار شاغل در دولت ۲۵ درصد تعیین شده است.

 

در بخش بودجه هزینه‌ای، این ضوابط آمده است:‌

۱) استخدام رسمی و پیمانی در کلیه دستگاه‌های اجرایی صرفا با رعایت قوانین و مقررات مربوطه پیش‌بینی می‌شود، اخذ تاییدیه سازمان برنامه و بودجه مبنی بر تامین بار مالی قبل از صدور مجوز استخدامی ضروری است.

۲) دستگاه‌های اجرایی:

الف: افزایش ضریب ریالی حقوق را به طور متوسط ۲۵ درصد لحاظ کنند، رقم قطعی ضریب به تصویب هیئت وزیران خواهد رسید. افزایش حقوق و دستمزد مشمولین قانون کار ۲۵ درصد تعیین می‌شود، رقم قطعی افزایش به تصویب شورای عالی کار خواهد رسید.

ب: سقف اعتبار مربوط به سرانه اضافه کار کارکنان را در بودجه سال ۱۴۰۰ حداکثر معادل اعتبار سرانه اضافه کار در سال ۹۹ (مبتنی بر موافقتنامه متبادله سال ۹۹) پیش‌بینی کنند.

گفتنی است، افزایش سرسام‌آور قیمت‌ها در سال ۹۹، ضرورت حمایت بیشتر از کشاورزان، بازنشستگان، کارگران و کارمندان را ایجاب می‌کند، این امر علاوه ‌بر افزایش حقوق و عیدی، باید شامل افزایش تولید کالاهای ارزان قیمت و توزیع آن در سطح جامعه باشد، اتفاقی که در تولید ماسک و ضروریات کرونایی رخ داد و معلوم شد که اگر اراده باشد، وضع معیشتی مردم بهبود یافتنی است.

 

 

 

انتهای پیام///

 

 

 

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × سه =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول