کد خبر:219798
پ
فرهاد دژپسند
وزیر امور اقتصادی و دارایی:

دولت در ۶ ماهه سال ۹۹ به بانک مرکزی وابستگی نداشته است/ اقدامات دولت برای جایگزینی تامین مالی

وزیر امور اقتصادی و دارایی با بیان اینکه دولت در ۶ ماهه نخست سال ۹۹ حتی ۱ ریال هم به بانک مرکزی وابستگی نداشه است، اقدامات دولت برای جایگزینی تامین منابع مالی  را برشمرد.

وزیر امور اقتصادی و دارایی با بیان اینکه دولت در ۶ ماهه نخست سال ۹۹ حتی ۱ ریال هم به بانک مرکزی وابستگی نداشه است، اقدامات دولت برای جایگزینی تامین منابع مالی  را برشمرد.

 

*** نبود وابستگی دولت به بانک مرکزی

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، فرهاد دژپسند با اشاره به حواشی‌های بسیار و بی اساس در خصوص کسری بودجه و برداشت دولت از بانک مرکزی، اظهار داشت:

دولت در ۶ ماهه نخست سال حتی ۱ ریال به بانک مرکزی وابستگی نداشت. و از اقدامات مهم دولت برای جایگزینی تامین مالی می‌توان به صرفه‌جویی هزینه‌ها، عرضه دارایی‌های دولتی به صورت فراگیر، فروش اوراق و نیز وصول مالیات اشاره کرد.

 

*** راهکارهای مقابله با تحریم دشمن

 

وزیر اقتصاد اشاعه فرهنگ مصرف و تولید داخلی را از راهکارهای مقابله با فشارهای تحریم‌های دشمنان دانست و خاطرنشان کرد:

در حال حاضر استعمارگران از طرق مختلف همچون بستن مبادی ارز خارجی، صدور کالا و خدمات و محدود کردن عملکرد فعالان تجارت خارجی سعی بر فشار حداکثری بر مردم و کشور را دارند که می‌توان با مصرف تولیدات داخلی مانند ایستادگی و مقاومت زمان جنگ این حلقه را بشکنیم.

 

*** بازیگران اصلی دفاع اقتصاد

 

وی صادرکنندگان و فعالان بخش خصوصی را به مثابه بازیگران اصلی دفاع اقتصاد دانست و تصریح کرد:

امروزه دشمن با بهره‌گیری از ابزارهای پلیدانه تمام مبادلات ما را مورد هدف قرار داده و امید است که با همیاری بخش خصوصی و با صادرات غیر نفتی بتوانیم ارزهای حاصل از صادرات بیشتری را برای کشور تامین کنیم.

 

*** ایستادگی در جنگ تحمیلی و اقتصادی

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، وزیر امور اقتصادی و دارایی در پایان با اشاره به ایستادگی ملت در ۸ سال جنگ تحمیلی و نیز جنگ اقتصادی کنونی، اظهار داشت:

مردم با همدلی و عزم ملی در برابر تمام توطئه‌های استعمارگران ایستاده‌اند و مقاومت مردم ایران درسی به دشمنان انقلاب بود که این انقلاب سرنگون نمی‌‍شود و به اهداف پلید خود نخواهند رسید.

 

 

 

انتهای پیام///

 

 

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 + چهار =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول