کد خبر:219989
پ
بابایی
سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس:

پیشنهاد افزایش ۵۰ درصدی حقوق کارگران در سال ۱۴۰۰

سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس از پیشنهاد افزایش ۵۰ درصدی حقوق کارگران در سال ۱۴۰۰، خبر داد.

سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس از پیشنهاد افزایش ۵۰ درصدی حقوق کارگران در سال ۱۴۰۰ خبر داد.

 

*** حقوق کارگران

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، علی بابایی با انتقاد از سیاست‌گذاری‌های انجام‌شده درباره حقوق کارگران، اظهار داشت:

امروز وضع معیشتی کارگران به‌‌هیچ‌وجه مناسب نیست که باید سطح درآمد و مخارج آن‌ها متعادل شود، در شرایط تورم ۴۰ تا ۵۰ درصدی، حقوق‌کارگران در سال جاری و در خوشبینانه‌ترین حالت، ۳۰ تا ۳۵ درصد افزایش یافت، در صورتی که هنوز ۱۵ درصد با میزان حقیقی فاصله دارد.

 

وی در ادامه تصریح کرد:

وضعیت امروزِ معیشت کارگران به ‌حدی است که تا هفته اول هر ماه حقوق‌شان تمام می‌شود و باید تا پایان ماه را در شرایط سختی بگذرانند.

 

*** فصل تدوین بودجه

 

نماینده مردم ساری با اشاره به نزدیک شدن به فصل تدوین بودجه سال ۱۴۰۰ در سازمان برنامه و بودجه، اظهار کرد:

باید شرایط درآمدی و حقوق و مزایا برای کارگران در سال ۱۴۰۰ با افزایش قابل‌توجهی همراه باشد، در شرایط موجود سطح درآمدی کارگران متناسب با نرخ واقعی تورم نیست.

 

وی در ادامه افزود:

در بودجه سال ۱۴۰۰ باید توجه ویژه‌ای به سطح درآمدی و معیشتی کارگران شود، زیرا سهم عمده‌ای در افزایش تولید و نرخ رشد ناخالص ملی دارند اما سطح حقوق و دستمزدشان با مشاغل دیگر تفاوت معناداری دارد، باید حقوق‌کارگران در سال آینده ۵۰ درصد نسبت به سال جاری افزایش یابد، در این صورت سطح حقوق و هزینه‌های کارگران فقط برای گذران زندگی، به‌ تعبیری  یکسان می‌شود و به سطح فعلی و واقعی سال جاری می‌‌رسد.

 

*** افزایش ۵۰ درصدی حقوق کارگران

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس در پایان با بیان اینکه در افزایش سطح حقوق کارگران شرایط کارفرمایان و تولیدکنندگان نیز باید مدنظر قرار گیرد، اظهار داشت:

پیشنهاد افزایش ۵۰ درصدی حقوق‌کارگران در سال آینده را به دولت ارائه کرده‌ایم، امکان افزایش بیش از این میزان نیز وجود ندارد اما سعی می‌کنیم در بررسی بودجه سال ۱۴۰۰ سطح معیشت کارگران بهبود یابد.

 

 

 

انتهای پیام///

 

 

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × پنج =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول