کد خبر:220207
پ
۲۰۲۰۰۹۱۶۱۶۰۸۲۰۸۰۹
خبرگزاری صنایع گزارش می‌دهد:

تک ریسورسز کار در فاز دوم معدن مس کوئبرادا بلانکا را از سر می‌گیرد

تک ریسورسز اعلام کرده این شرکت کار در پروژه مس فاز دوم کوئبردا بلانکا در شیلی را، که به علت شیوع کووید ۱۹ تعطیل شده بود، از سر می گیرد.

تک ریسورسز اعلام کرده این شرکت کار در پروژه مس فاز دوم کوئبردا بلانکا در شیلی را، که به علت شیوع کووید ۱۹ تعطیل شده بود، از سر می گیرد.

 

*** تک ریسورسز

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، قائم مقام تک ریسورسز، آمپارو کورنه خو، در یک نشست معدنکاری در شیلی گفت که این شرکت مشغول مذاکره با مقامات محلی است و امیدوار است که ظرف سه ماه تمام کارکنانش را در این پروژه مشغول به کار کند. کورنه خو افزود که ما در صورتی اقدام به چنین کاری خواهیم کرد که شرایط بهداشتی کشور اجازه بدهد.

این پروژه توسعه ۴٫۷ بیلیون دلاری در اواسط مارس زمانی که نخستین موارد ابتلا به کووید ۱۹ در این کشور واقع در امریکای جنوبی ظاهر شد به حال تعلیق درآمد. این شرکت معدنکاری در آغاز انتظار داشت تعطیلی کارها دو هفته طول بکشد، اما از آنجا که همه گیری اغلب بخش‌های شیلی را درگیر کرد مجبور شد پروژه را در طول ماه اوت هم به تأخیر بیاندازد.

بسیاری از شرکت‌های معدنکاری این منطقه، شامل شرکت دولتی کودلکو، در طول چند ماه گذشته پروژه های توسعه شان را برای کمک به مهار شیوع کووید ۱۹ متوقف کردند. با وجود این، شیلی به هر صورت مسئله را مدیریت کرد تا تولید خود از معادن فعال این کشور را در میانه بحران حفظ کند.

 

*** فاز دوم کوئبرادا بلانکا

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، تک پیشتر گفته بود که انتظار دارد پروژه فاز دوم کوئبرادا بلانکا تولید خود را در فصل چهارم ۲۰۲۱ آغاز کند و با تولید ۳۱۶ هزار تن در سال به ظرفیت کامل پروژه دست یابد. این تأخیر می تواند هم اکنون تاریخ تکمیل پروژه را با زیانی ۲۶۰ تا ۲۹۰ میلیون دلاری (منهای بهره) بین پنج تا شش ماه به عقب بیندازد.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوازده − سه =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول