کد خبر:220080
پ
بورس
معاون شرکت بورس تهران:

هیچ ممنوعیتی برای فروش سهام حقوقی‌ها وجود ندارد

معاون شرکت بورس تهران از نبود هیچگونه ممنوعیتی برای فروش سهام حقوقی‌ها خبر داد.

معاون شرکت بورس تهران از نبود هیچگونه ممنوعیتی برای فروش سهام حقوقی‌ها خبر داد.

 

*** فروش سهام حقوقی‌ها

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، محمود گودرزی در خصوص فروش سهام حقوقی‌ها در بازار سهام، اظهار داشت:

هیچگونه ممنوعیتی برای فروش حقوقی‌ها وجود ندارد، همه حقوقی‌ها و شرکت‌های سبدگردانی امکان معامله دارند و هیچ‌گونه ممنوعیتی در معاملات اشخاص حقوقی در بازار بورس و حتی فرابورس وجود ندارد.

 

معاون شرکت بورس تهران در پایان، تصریح کرد:

مکرراً سوالاتی در خصوص محدودسازی کدهای حقوقی مطرح شده که باید بگویم نه بورس تهران  و نه سازمان بورس، برنامه‌ای برای ایجاد محدودیت در روند معاملاتی برای حقوقی‌ها متصور نیستند و این موضوع کاملا تکذیب می‌شود.

 

*** سهامداران حقوقی‌ در بورس

 

 زمانی که افراد حقیقی در کنار هم جمع شده و مجمع و یا مجموعه مستقلی مانند: سازمان‌ها، نهادها، شرکت‌ها را تشکیل می‌دهند، تشکیل یک شخصیت حقوقی می‌دهند.

این شخصیت حقوقی یک شخصیت فرضی دارد ولی اعتبار افراد حقیقی که با هم تشکیل یک شخصیت حقوقی واحد داده‌اند به اعتبار آن شخصیت حقوقی بستگی دارد.

به این مجموعه که اهداف مشخصی دارد و نام و نشانه جداگانه‌ایی را با اعتبار برای خود داراست شخص حقوقی می‌گویند، به طور مثال شرکت‌های سرمایه‌گذاری، شرکت‌های سبدگردانی، صندوق‌های سرمایه‌گذاری، کارگزاری‌ها و از این جمله، نهاد‌های فعال مالی در بازار سرمایه هستند که هر کدام به طور جداگانه یک شخص حقوقی هم محسوب می‌شوند.

 

*** 

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، گفتنی است، تفاوت اصلی سهامداران حقیقی و حقوقی این است که سهامداران حقیقی سرمایه‌ای یک و یا دو میلیارد می‌توانند داشته باشند اما سهامداران حقوقی سرمایه بسیار بیشتری را دارا هستند و به دنبال سیاست‌های بلند مدت هستند که در زمان زیان و نزولی بودن بازار، حقوقی‌ها از سهام حمایت می‌کنند و کمک می‌کنند تا سهم دچار ریزش ناگهانی نشود.

 

 

 

انتهای پیام///

 

 

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

16 + شانزده =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول