کد خبر:219394
پ
مسکن
مرکز آمار ایران:

افزایش ۷۲ درصدی قیمت زمین در بهار ۹۹

مرکز آمار ایران از افزایش ۷۲ درصدی قیمت زمین طی بهار ۹۹ نسبت به فصل مشابه سال ۹۸ خبر داد.

مرکز آمار ایران از افزایش ۷۲ درصدی قیمت زمین طی بهار ۹۹ نسبت به فصل مشابه سال ۹۸ خبر داد.

 

*** افزایش ۷۲ درصدی قیمت زمین

 

به گزارش خبرگزاری صنایع،  مرکز آمار ایران اعلام کرد، متوسط قیمت فروش هر مترمربع زمین یا زمین ساختمانی مسکونی کلنگی معامله شده از طریق بنگاه‌های املاک در کل کشور ۵۷۱۴۱ هزار ریال با میانگین مساحت ۲۳۶ مترمربع بوده که نسبت به فصل قبل سال جاری ۲۲٫۱ درصد و نسبت به فصل مشابه سال ۹۸، ۷۱٫۸ درصد افزایش یافته است.

متوسط قیمت فروش هر مترمربع زیربنای مسکونی معامله شده در سطح کشور ۵۷۴۶۱ هزار ریال با میانگین مساحت ۱۰۷ مترمربع و متوسط عمر بنای ۱۲ سال بوده که نسبت به فصل قبل ۱۸٫۶ درصد و نسبت به مدت مشابه سال ۹۸ بالغ بر ۶۲٫۷ درصد افزایش داشته است.

 

*** افزایش مبلغ اجاره ماهانه

 

بر اساس این گزارش متوسط اجاره ماهانه به‌علاوه سه درصد ودیعه پرداختی برای اجاره یک مترمربع زیربنای مسکونی معامله شده از طریق بنگاه‌های املاک در سطح کشور ۱۷۲۲۳۰ ریال با میانگین مساحت ۱۰۰ مترمربع و متوسط عمر بنای ۱۳ سال بوده که نسبت به فصل قبل سال جاری ۷٫۲ درصد و در مقایسه با بهار سال ۹۸، ۳۶٫۱ درصد افزایش یافته است.

 

*** پرداخت تسهیلات به مستاجران

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، وزیر راه و شهرسازی چندی پیش پیرامون اینکه اکنون ۱۲ هزار و ۵۰۰ نام کاربری و پسورد طراحی شده و همه بانک‌های عامل به سامانه متصل شده‌اند، افزود:

تاکنون سه هزار نفر تسهیلات دریافت کرده و سرعت پرداخت تسهیلات افزایش یافته است و روان‌سازی و تسهیل‌گری برای دریافت تسهیلات انجام شده و مصوبه هم در این زمینه صادر شده که موثر است.

۸۹ درصد از اسباب‌کشی‌ها با مصوبه ستاد ملی مبارزه با کرونا در حوزه اجاره متوقف شده و مصوبه نقش موثری در ایجاد ثبات در بازار اجاره داشته است.

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار + 17 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول