کد خبر:219168
پ
پاسخ مرکز توسعه تجارت الکترونیکی به اظهارات دبیرکل اتاق بازرگانی تهران
براساس اطلاعیه مرکز توسعه تجارت الکترونیکی:

پاسخ به اظهارات دبیرکل اتاق بازرگانی تهران

مرکز توسعه تجارت الکترونیکی در خصوص اضافه نشدن استعلامات سیستمی در فرآیند جدید کارت بازرگانی به اظهارات دبیرکل اتاق بازرگانی پاسخ داد

مرکز توسعه تجارت الکترونیکی در خصوص اضافه نشدن استعلامات سیستمی در فرآیند جدید کارت بازرگانی به اظهارات دبیرکل اتاق بازرگانی پاسخ داد.

 

*** پاسخ مرکز توسعه به دبیرکل اتاق بازرگانی 

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، از مرکز توسعه تجارت الکترونیکی وزارت صنعت، در پی اظهارات دبیر کل اتاق بازرگانی تهران در دفاع از فرآیند قدیمی صدور و تمدید و سامانه اتاق بازرگانی، مرکز توسعه تجارت الکترونیکی فهرست ۱۴ مورد استعلام سیستمی را که در فرآیند جدید صدور و تمدید کارت بازرگانی از طریق سامانه جامع تجارت اضافه شده است اعلام کرد.

 

مرکز توسعه تجارت الکترونیکی در این اطلاعیه اعلام کرد:

صحبت دبیرکل اتاق بازرگانی تهران در این زمینه که در فرآیند قدیمی، همه کارت‌های بازرگانی با تأیید سازمان‌های صنعت استانی انجام می‌شد، اگرچه صحیح است، اما طبق بررسی‌های کارشناسی و فنی از آنجا که تمامی این مراحل و تأیید در سامانه اتاق بازرگانی انجام می‌شد، سازمان‌های صنعت استانی در عمل دسترسی و امکانی برای بررسی و احراز سیستمی شرایط نداشتند و به همین دلیل نقایص و مشکلات قبلی به طور کامل متوجه سامانه اتاق بازرگانی است.

 

*** فرآیند جدید صدور و تمدید کارت بازرگانی

 

بر اساس این گزارش، استعلام چک برگشتی از بانک مرکزی، استعلام حساب جاری از بانک مرکزی، استعلام وضعیت نظام وظیفه از نیروی انتظامی، استعلام مدرک تحصیلی از وزارت آموزش و پرورش، استعلام مدرک تحصیلی از وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، استعلام مدرک تحصیلی از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از این فرایند است.

همچنین استعلام مدرک تحصیلی از دانشگاه آزاد اسلامی، استعلام پروانه بهره برداری صنعتی، استعلام پروانه بهره‌برداری معدنی، استعلام پروانه فنی و مهندسی، استعلام پروانه بهره‌برداری کشاورزی از وزارت جهاد کشاورزی، استعلام پروانه فناوری اطلاعات و ارتباطات (ICT) از سازمان تنظیم مقررات، استعلام کد رهگیری املاک از سامانه املاک و مستغلات و استعلام کد رهگیری املاک از سامانه املاک و مستغلات، استعلامات سیستمی است که پیش از این وجود نداشته و بر اساس شرایط صدور و تمدید مندرج در ماده ۱۰ آیین نامه اجرایی مقررات صادرات و واردات در فرآیند جدید صدور و تمدید کارت بازرگانی اضافه شده است.

همچنین در مورد استعلام سابقه محکومیت مؤثر به عنوان جایگزین گواهی سوء پیشینه، با توجه به پیگیری رفع مشکلات اطلاعات ارسالی در وبسرویس ارائه شده توسط مرکز آمار و فناوی اطلاعات قوه قضائیه، این استعلام نیز به زودی اضافه و گواهی سوء پیشینه به طور کامل حذف خواهد شد.

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، مرکز توسعه تجارت الکترونیکی وزارت صنعت در ادامه اطلاعیه، آمده است:

دبیرکل اتاق بازرگانی تهران، ۴ مهرماه ضمن دفاع از عملکرد قبلی سامانه اتاق بازرگانی، اظهار کرده بود:

پیش از این نیز تنها گواهی سوء پیشینه، الکترونیکی انجام نمی‌شد که در فرآیند جدید نیز عملاً الکترونیکی نیست، یعنی به نوعی هیچ تغییری در ثبت اطلاعات بین سامانه جامع تجارت و سامانه اتاق بازرگانی وجود ندارد.

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × چهار =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول