کد خبر:219174
پ
قیمت تمام‌شده تخم مرغ به ۱۲ هزار تومان رسید
خبرگزاری صنایع گزارش می‌دهد:

وعده ارزانی تخم مرغ عملی نشد/ هر شانه ۳۵ هزار تومان

قیمت هر شانه تخم مرغ در تهران با کمی کاهش به ۳۱ تا ۳۵ هزار تومان رسید، اما هنوز در مقایسه با قیمت مصوب ۲۶ هزار تومانی فاصله دارد.

قیمت هر شانه تخم مرغ در تهران با کمی کاهش به ۳۱ تا ۳۵ هزار تومان رسید، اما هنوز در مقایسه با قیمت مصوب ۲۶ هزار تومانی فاصله دارد.

 

*** وعده ارزانی تخم مرغ

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، قیمت تخم مرغ در بازار کمی کاهش یافته است هر چند که از هر شانه ۳۵ تا ۳۸ هزار تومان به ۳۱ تا ۳۵ هزار تومان کاهش یافته است اما هنوز با نرخ مصوب این محصول فاصله زیادی دارد.

این محصول در میادن میوه و تره بار شهرداری تهران نیز عرضه نمی‌شود.

 

مدیر یکی از میادین میوه و تره بار شهرداری تهران نیز در این ارتباط، اظهار داشت:

تخم مرغی به نرخ مصوب به میادین نمی آید دولت که فعلا برنامه برای توزیع به نرخ مصوب ندارد و مرغداران نیز حاضر نیستند محصول خود را به نرخ مصوب عرضه کنند.

 

*** آغاز توزیع تخم مرغ با قیمت مصوب

 

مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام  با اشاره به آغاز توزیع تخم‌مرغ با قیمت مصوب در کشور، اظهار کرد:

مقرر شد، این شرکت و اتحادیه  پرورش دهندگان مرغ تخم‌گذار برای توزیع گسترده تخم مرغ با قیمت مصوب در سازمان‌های میادین، فروشگاه‌های زنجیره‌ای، کارخانجات و مصارف عمده تخم مرغ اقدام کنند.

 

محمدرضا طلایی در پایان افزود:

دفاتر شرکت‌های پشتیبانی امور دام در کل کشور موظف شده اند، نسبت به هماهنگی جهت خرید تخم مرغ از مرغداران با قیمت مصوب درب مرغداری و توزیع آن اقدام کنند.

 

بنابراین گزارش صادرات تخم‌مرغ در مقاطعی نیز بدون محدویت آزاد بود که باعث خروج بی رویه این محصول از کشور شد اما اخیرا این امر متوقف شده است.

 

*** وعده وزیر جهاد کشاورزی محقق نشد

 

وزیر جهاد کشاورزی نیز در حاشیه مراسم انعقاد تفاهم‌نامه بین وزارت صنعت و وزارت جهاد کشاورزی با موضوع تولید و توزیع کودهای فسفاته، اظهار داشت:

براساس تصمیم اتخاذ شده، قیمت تخم مرغ از درب مرغداری هر کیلو ۱۲ هزار تومان، قیمت برای مصرف کننده هر کیلو ۱۴۵۰۰ تومان و عوارض صادراتی به ازاء هر کیلو ۲۵۰۰ تومان تعیین شد.

 

کاظم خاوازی در پایان افزود: 

بنابراین قیمت هر شانه تخم‌مرغ ۱۸۰۰ گرمی برای مصرف کننده حدود ۲۶ هزارتومان خواهد بود.

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، بنابراین گزارش گفتنی است که وزیر جهاد کشاورزی وعده داده بود که نرخ این محصول از شنبه ارزان و به قیمت مصوب عرضه شود اما این اتفاق هنوز محقق نشده است.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهارده + 7 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول