کد خبر:219036
پ
بورس
مدیرعامل بورس تهران:

ممنوعیت سرمایه‌گذاری بانک‌ها در بورس لغو شد

مدیرعامل بورس تهران از لغو ممنوعیت سرمایه‌گذاری بانک‌ها در بورس خبر داد.

مدیرعامل بورس تهران از لغو ممنوعیت سرمایه‌گذاری بانک‌ها در بورس خبر داد.

 

*** لغو ممنوعیت سرمایه‌گذاری بانک‌ها

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، علی صحرایی در خصوص لغو ممنوعیت سرمایه‌گذاری بانک‌ها در بورس، اظهار داشت:

بر اساس مصوبه شورای عالی بورس طبق مواد ۱۶ و ۱۷ که محدودیت‌هایی برای سرمایه‌گذاری ایجاد شده بود با این مصوبه این محدودیت‌ها لغو شده است.

 

مدیرعامل بورس تهران در پایان، افزود:

منظور از این مصوبه سرمایه‌گذاری بلندمدت نیست و بانک‌ها پس از خرید می‌توانند هر زمان که صلاح دانستند طی یک تا دو سال آینده می‌توانند بفروشند و اصلا جزو سرمایه‌گذاری به حساب نمی‌آید.

این مصوبه به بانک‌ها ابلاغ شده و از ۶ مهر ۹۹ قابلیت اجرایی دارد و حتی در روز ۵ مهر به صورت شفاهی از سوی وزارت اقتصاد به مدیران عامل بانک‌ها ابلاغ شد.

 

*** نقش بانک‌ها در تاسیس نهادهای مالی در بورس

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، گفتنی است، چندی پیش رئیس سازمان بورس از لغو ممنوعیت سرمایه‌گذاری بانک‌ها در بورس خبر داده و اعلام کرد:

منع مشارکت بانک‌ها در رابطه با مفاد ماده ۱۶ و ۱۷ قانون رفع موانع تولید رقابت پذیر و ارتقای نظام مالی، استثنا شد و بانک‌ها مجاز به سرمایه‌گذاری در بازار سرمایه خواهند شد و نقش بانک‌ها در تاسیس نهادهای مالی در بورس تقویت می‌شود.

 

حسن قالیباف اصل در پایان، تصریح کرد:

به موجب مفاد این آیین‌نامه، ضمانت اجرایی و اختیارات لازم به سازمان بورس و اوراق بهادار در جهت الزام سهام داران عمده به انجام عملیات بازارسازی و بازارگردانی تفویض شد.

با تصویب و ابلاغ این آیین نامه موضوع صیانت از بازار سرمایه طراحی و اجرایی شدن ابزارهایی مانند سهام خزانه و اوراق تبعی یعنی بیمه سهام با سهولت بیشتری صورت می‌گیرد.

 

 

 

انتهای پیام///

 

 

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 + یک =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول