کد خبر:219112
پ
توقف وسیله نقلیه در حاشیه بزرگراه‌ها و اتوبان‌ها ممنوع است
معاون ترافیکی پلیس راهور تهران بزرگ:

توقف وسیله نقلیه در حاشیه بزرگراه‌ها و اتوبان‌ها ممنوع است

معاون ترافیکی پلیس راهور تهران بزرگ از اجرای طرح برخورد با توقف وسیله نقلیه در حاشیه معابر بزرگراهی و اتوبان‌ها خبر داد.

معاون ترافیکی پلیس راهور تهران بزرگ از اجرای طرح برخورد با توقف وسیله نقلیه در حاشیه معابر بزرگراهی و اتوبان‌ها خبر داد.

 

*** ممنوعیت توقف در حاشیه 

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، سرهنگ جهانشاه بهرام آبادی با بیان این مطلب، اظهار داشت:

یکی از علل تصادفات سنگین توقفات خودروها در حاشیه بزرگراه‌ها و اتوبان‌ها می‌باشد و رانندگان به خیال اینکه جایی امن برای توقف پیدا کرده ‌اند اقدام به ایستادن و پیاده شدن از خودروهای خود می‌نمایند که این اقدام بسیار خطرناک بوده و باعث بروز تصادفات شدید می‌گردد.

رانندگانی که احیانا قصد سبقت در اتوبان‌ها و بزرگراه‌ها را دارند از توقف این خودروها اطلاع نداشته و کافی است بخواهند از سمت راست یک وسیله که عملی اشتباه نیز هست سبقت بگیرند آنگاه به شدت با خودرویی که توقف کرده برخورد نموده و خسارات جانی ومالی شدیدی بر جای می‌گذارند.

 

معاون ترافیکی پلیس راهور فاتب در ادامه تصریح کرد:

طبق آئین‌نامه راهنمایی و رانندگی، هر گونه توقف کوتاه یا طولانی وسایل نقلیه در سطح محور‌ها به علت خرابی وسیله نقلیه و همچنین توقف در حاشیه راه برای عرضه خرید و فروش کالا ممنوع است و در صورت وقوع حادثه منجر به فوت، جرح و خسارت، راننده وسیله نقلیه پارک شده به تناسب تقصیری که در به وجود آمدن حادثه داشتند، مقصر شناخته خواهد شد.

 

*** توصیه به رانندگان

 

معاون ترافیکی پلیس راهور تهران بزرگ با اشاره به توصیه‌ای به رانندگان، افزود:

به هیچ عنوان در سطح محور‌های بزرگراهی با توجه به سرعت زیاد وسایل نقلیه توقف نداشته باشند و در صورت خرابی و یا توقف اضطراری سریعا دکمه چراغ احتیاط را بزنند (فلاشر چراغ خطر را روشن کنند) و حتی المقدور وسیله نقلیه را از بزرگراه خارج و یا محل امنی (پهلوگاه) را برای توقف انتخاب کنند.

 

وی درباره اقداماتی که رانندگان در هنگام خراب شدن وسیله نقلیه خود می‌توانند انجام دهند، خاطرنشان کرد:

هنگام توقف، فرمان به جهت حاشیه بزرگراه چرخانده شود و می‌بایست حتما وسایل نقلیه خراب و یا دارای نقص فنی در دید سایر وسایل نقلیه و رانندگان باشد همچنین رانندگان اگر می‌توانند از جلیقه ایمنی (شبرنگ) به جهت بهتر دیده شدن توسط رانندگان دیگر استفاده کنند.

رانندگان بهتر است حین خرابی خودروی خود در فاصله مناسب از پشت وسیله نقلیه علائم هشدار دهنده قرار دهند و خود راننده در محل امن قرار گیرد و سریعا با مراکز امداد خودرو تماس حاصل و درخواست امداد کنند و از انجام تعمیرات خودرو و قدم زدن در حوالی خودرو اجتناب کنند.

 

*** درخواست از مسئولان شهری

 

به گزارش خبرگزاری صنایع،  معاون ترافیکی پلیس راهور تهران بزرگ در پایان از مهندسین طراح و مسئولان شهری درخواست کرد و گفت:

در هنگام طراحی محور‌های بزرگراهی پهلوگاه‌های مناسب درفواصل مناسب جهت توقف اضطراری وسایل نقلیه تعبیه کنند و رانندگان عزیز با مشاهده وسیله نقلیه متوقف در سطح معابر سرعت وسیله نقلیه خود را کاهش دهند و رانندگان دیگر را نیز با روشن کردن فلاشر‌ها از توقف وسیله نقلیه آگاه کنند.

او اظهار امیدواری کردند با رعایت قوانین و مقررات توسط کاربران ترافیک و با توجه به توصیه‌های ایمنی کارشناسان شاهد کاهش حوادث رانندگی در سطح معابر شهری باشیم و شهروندان سفر‌های بدون حادثه داشته باشند.

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × پنج =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول