کد خبر:219177
پ
عباس-تابش
رییس سازمان حمایت:

لزوم محسوس بودن روند بازرسی‌ها و نظارت بر بازار

رییس سازمان حمایت لزوم محسوس بودن روند بازرسی‌ها و نظارت بر بازار تاکید کرد.

رییس سازمان حمایت لزوم محسوس بودن روند بازرسی‌ها و نظارت بر بازار تاکید کرد.

 

*** ارتقای توان بازرسی و نظارت 

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، عباس تابش در خصوص لزوم محسوس بودن روند بازرسی‌ها و نظارت بر بازار، اظهار داشت:

قطعاً در شرایط حاضر و در بروز تکانه‌های اقتصادی فرصت لازم جهت خودنمایی و بروز و ظهور سودجویان در عرصه بازار فراهم می‌شود که در همین راستا ما به دنبال ارتقای توان بازرسی و افزایش نظارت‌ها با استفاده از بضاعت موجود هستیم تا مانع دستیابی این افراد به اهداف شومشان شویم.

قابل انکار نیست که مشکلاتی اعم از موارد قانونی، تامین بودجه، ایاب و ذهاب، نیروی انسانی و…، در روند اثرگذاری نظارت‌ها موثرند با این حال استفاد بهینه از ظرفیت‌های موجود در دستور کار است.

برای اثرگذاری در روند تصمیم‌گیری‌ها و اقدامات انجام شده در بخش نظارت بر بازار، باید هیئت‌های سه نفره رسیدگی به تخلفات صنفی با حضور نمایندگان سازمان‌های صنعت، معدن و تجارت، اتاق اصناف و تعزیرات حکومتی در سطح استان‌ها فعال شوند.

 

معاون وزیر صنعت با اشاره به اینکه حتما با اجحاف‌کنندگان در حق مصرف‌کنندگان و مردم به شدت برخورد می‌شود، افزود:

تفاهم لازم میان سازمان حمایت، پلیس امنیت اقتصادی ناجا و دادستانی کل کشور برای اثرگذاری لازم در کمترین زمان ممکن روی بازار وجود دارد.

 

تابش در بخش دیگری از سخنان خود، گفت:

تولیدکنندگانی که قیمت مصوب برای عرضه کالای خود دریافت نموده‌اند به هر دلیلی حق افزایش قیمت ندارند و باید طبق ضوابط عمل کنند.

 

*** رصد و پایش قیمت کالاها

 

رییس سازمان حمایت پیرامون اینکه از اکنون به صورت ویژه رصد و پایش قیمت کالاها از مبادی تولید و یا واردات انجام و استفاده حداکثری از ظرفیت سامانه‌های موجود انجام می‌شود، اظهار کرد:

۵ سامانه سازمان حمایت در اولویت است و انتظار داریم تمامی دستگاه‌ها و سازمان‌ها و همچنین ذینفعان مرتبط با این سامانه ها توجه به الزامات قانونی مربوط به آنها را در اولویت کاری خود قرار دهند.

ایجاد تمرکز در روند بازرسی‌ها و جلوگیری از همپوشانی در حضور مستمر بازرسان سازمان‌های صنعت و اصناف در سطح بازار در این جلسه مورد تاکید قرار گرفت و مقرر شد موضوع آمار بازرسی اصناف و جزئیات مرتبط با آن مورد پایش مجدد قرار گیرد.

 

وی در خصوص گشت‌های مشترک بازرسی با حضور بازرسان سازمان حمایت و سازمان تعزیرات حکومتی با اولویت مبادی ورودی اعم از واردات و تولید، افزود:

امیدواریم نتیجه این جلسه و ماحصل اقدامات در دستور کار در عینیت بخشیدن به حضور پررنگ بازرسان در سطح بازار مثمرثمر واقع شود و بیش از پیش آثار و نتایج اقدامات نظارتی برای مردم و در سطح بازار ملموس و قابل احساس باشد.

انتظار ویژه‌ای از ۱۵ هزار بازرس اصناف و اتحادیه های تحت پوشش و همچنین بسیج اصناف داریم تا با کمک واحدهای تولیدی در تامین به موقع کالاهای مورد نیاز مردم در سطح بازار، بتوانیم از این شرایط عبور کنیم.

 

*** اولویت کاری وزارت صنعت

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، رییس سازمان حمایت در پایان پیرامون اولویت کاری وزارت صنعت، اظهار داشت:

تامین کافی اقلام کالایی و مایحتاج ضروری مورد نیاز مردم در اولویت کاری وزارت صنعت است، زیرا تامین مناسب کالا اثرگذاری بیشتری در روند کنترلی بازار دارد.

سازمان‌ها و دستگاه‌های نظارتی و بازرسی از هر گونه اجحافی در حق مصرف‌کنندگان در سطح بازار کوتاه نخواهند آمد و با حضور فعالانه به هیچ عنوان اجازه نخواهند داد کسی از شرایط موجود به ضرر مصرف‌کنندگان سوءاستفاده نماید.

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

6 + چهار =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول