کد خبر:219012
پ
احتمال افزایش کرایه تاکسی‌ها در اوایل خرداد
مدیرعامل فاوای شهرداری:

بارکد واحد برای پرداخت اینترنتی کرایه تاکسی اجرایی شد

مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات شهرداری از اجرایی شدن طرح بارکد واحد برای پرداخت اینترنتی کرایه تاکسی خبر داد.

مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات شهرداری از اجرایی شدن طرح بارکد واحد برای پرداخت اینترنتی کرایه تاکسی خبر داد.

 

*** پرداخت اینترنتی کرایه تاکسی

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، محمد فرجود با اعلام این مطلب، اظهار داشت:

تفاهم‌نامه هم‌پذیرندگی پرداخت آنلاین تاکسی‌ها به امضا رسید و از هفته گذشته روی ایستگاه‌های تاکسی میدان صنعت اجرایی شده است. این امکان به تدریج در ایستگاه‌های تاکسی بزرگ کشور نیز به مرحله اجرا خواهد رسید.

 

مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات شهرداری در ادامه افزود:

طرح «هم پذیرندگی پرداخت آنلاین تاکسی‌ها» دارای ایراداتی بود که آن‌ها را بررسی کردیم و به این نتیجه رسیدیم که باید مدلی طراحی شود که بر اساس آن پذیرنده‌ها یک کد واحد داشته باشند. در گذشته هرکدام از تاکسی‌ها اکوسیستم پرداخت خود را داشتند و با تمام سعی و تلاشی که در این زمینه صورت گرفت سهم آن‌ها از تراکنش خیلی پایین بود و حتی به یک درصد هم نمی‌رسید.

 

*** استفاده از اپلیکیشن

 

وی در ادامه اضافه کرد: برخی از تاکسی‌ها یک اپلیکیشن داشتند و مسافر یک اپلیکیشن دیگر، این یکی از مسائل مهمی بود که مانع از رشد آن‌ها شد.

برای رفع این ایرادها شهرداری با کمک بانک شهر و تاکسیرانی، بارکدهای واحدی را طراحی کرد تا با در اختیار قرار دادن API (رابطی برای برنامه‌نویسی اپلیکیشن) آن شرایط پرداخت را مهیا کند. با اجرایی شدن این طرح، اکنون هر مجموعه‌ای که خواهان ورود به این حوزه باشد می‌تواند درخواست API دهد.

 

فرجود در ادامه درباره واگذاری API و تأثیری که توانسته در کسب‌وکارها ایجاد کند، گفت:

از نظر خودمان ارائه برخی از API ها به‌صورت رایگان خیلی جذاب به نظر می‌رسید اما با استقبال آن‌چنانی روبه‌رو نشد. بااینکه این API ها به‌صورت رایگان در اختیار افراد و مجموعه‌ها قرار می‌گرفت اما توجه خاصی را متوجه خودش نکرد.

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات شهرداری در پایان، اظهار داشت:

در مواردی شبیه به این کار به شکل بسیار خوبی پیش رفته و حجم قابل‌توجهی از گردش مالی را ایجاد کرده است. فکر می‌کنم در حال حاضر ۲۰ اپلیکیشن و درگاه پرداخت از این امکان رایگان استفاده می‌کنند و رشد مالی خوبی نیز عاید کسب‌وکارشان شده است.

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × یک =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول