کد خبر:218994
پ
تولید فولاد خام
خبرگزاری صنایع گزارش می‌دهد:

رشد ۱۱ درصدی تولید فولاد خام ایران به رغم تحریم‌ها

مجمع جهانی فولاد در تازه‌ترین گزارش ماهانه خود از رشد ۱۱ درصدی تولید فولاد خام ایران به میزان ۱۸٫۶ میلیون تن در هشت ماه ابتدایی سال ۲۰۲۰، خبر داد.

مجمع جهانی فولاد در تازه‌ترین گزارش ماهانه خود از رشد ۱۱ درصدی تولید فولاد خام ایران به میزان ۱۸٫۶ میلیون تن در هشت ماه ابتدایی سال ۲۰۲۰، خبر داد.

 

*** رشد ۱۱ درصدی تولید فولاد خام ایران

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، مجمع جهانی فولاد در تازه ترین گزارش ماهانه خود اعلام کرد تولید فولاد خام ایران در هشت ماه ابتدایی سال ۲۰۲۰ بیش از ۱۱ درصد رشد داشته و به ۱۸.۶ میلیون تن رسیده است، این در حالی است که آمریکا اردیبهشت سال ۹۸ بخش فلزات، از جمله فولاد ایران را که صادرات آن میلیاردها دلار برای جمهوری اسلامی درآمد دارد، تحریم کرد.

به گزارش سازمان توسعه و تجارت ایران، میزان صادرات آهن و آلیاژهای آن (چدن و فولاد) طی سال ۹۷ به حدود ۳.۹ میلیارد دلار و صادرات مس و محصولات مسی به حدود ۷۰۰ میلیون دلار بالغ شد، ایران همچنین بیش از ۸۴۰ میلیون دلار صادرات سنگ آهن داشته است، جمهوری اسلامی ایران از ابتدای سال ۹۸ جزئیات صادرات خود را منتشر نمی‌کند و دقیقا معلوم نیست وضعیت صادرات فلزات ایران به چه صورتی است.

 

*** گزارش ماهانه وزارت صنعت

 

وزارت صنعت، معدن و تجارت ایران نیز در ۳ مهر ۹۹ گزارش ماهانه منتشر کرد که نشان می‌دهد تولید فولاد خام کشور در پنج ماه ابتدایی سال ۹۹ خورشیدی ۸ درصد نسبت به دور مشابه سال ۹۸ افزایش یافته و به ۱۱.۴ میلیون تن رسیده است.

تولید محصولات فولادی نیز با افزایشی نزدیک ۷ درصدی به حدود ۹.۵ میلیون تن رسیده است.

 

*** کاهش تولید جهانی در ۸ ماه ابتدایی ۲۰۲۰

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، مجمع جهانی فولاد اعلام کرد تولید جهانی این محصول در هشت ماه ابتدایی سال ۲۰۲۰ میلادی به خاطر شیوع کرونا ۴.۲ درصد کاهش یافت و به نزدیک ۱.۲ میلیارد تن رسید، اما تولید ماه اوت، مقداری نسبت به اوت ۲۰۱۹ افزایش داشته است.

علت این امر، افزایش تولید فولاد چین در پی کاهش محدودیت‌های قرنطینه در ماه گذشته میلادی است، چین به تنهایی بیش از نیمی از تولید فولادخام جهان را انجام می‌دهد و در ماه اوت تولیدش نسبت به اوت ۲۰۱۹، ۸.۴ درصد افزایش یافت.

 

 

انتهای پیام///

 

 

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هشت − 4 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول