کد خبر:218991
پ
رزاقی
مدیر صندوق پالایشی یکم:

۲۰ درصد واحد‌های صندوق پالایش یکم به فروش رسید

مدیر صندوق پالایشی یکم با اشاره به پایان مهلت پذیره‌نویسی صندوق پالایشی یکم از فروش ۲۰ درصدی واحد‌های صندوق خبر داد.

مدیر صندوق پالایشی یکم با اشاره به پایان مهلت پذیره‌نویسی صندوق پالایش یکم از فروش ۲۰ درصدی واحد‌های صندوق خبر داد.

 

*** صندوق پالایش یکم

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، داود رزاقی در خصوص اینکه چه تعداد از مردم از صندوق پالایشی یکم، موسوم به دارا دوم استقبال کردند، اظهار داشت:

بر اساس استخراج آمار‌های اولیه، حدود چهار میلیون نفر از واحد‌های صندوق پالایش یکم استقبال و خریداری کردند که ارزش واحد‌های خریداری شده، بیش از ۱۳ هزار میلیارد تومان است که حدود ۱۰ هزار میلیارد تومان از طریق کارگزاری‌های بورسی و ۳ هزار میلیارد تومان از طریق شبکه بانکی توسط مردم خریداری شده است. البته آمار نهایی و قطعی پس از مغایرت گیری رسما اعلام خواهد شد.

 

مدیر صندوق پالایشی یکم در مورد اینکه چه میزان از واحد‌های سرمایه‌گذاری پالایشی یکم به فروش رسید، ل

افزود:

حجم صندوق پالایش یکم که مرکب از باقیمانده سهام دولت در چهار پالایشگاه تهران، اصفهان، بندرعباس و تبریز است، به ارزش برآوردی ۶۰ هزار میلیارد تومان بود که از طریق بورس و نیز شبکه بانکی به آحاد جامعه ارائه شد که در نهایت ۱۳ هزار میلیارد تومان از این واحد‌ها به فروش رسید، یعنی حدود بیش از ۲۰ درصد از حجم صندوق توسط مردم خریداری شد.

 

وی درباره تخفیف واحد‌های پالایشی یکم، گفت:

تا کنون که به صورت رسمی به ما اعلام شده تخفیف ۲۰ درصدی برای مردم در نظر گرفته شده است و تا سقف ۵ میلیون تومان برای هر کد ملی در نظر گرفته شده است که البته کسانی که صندوق قبلی دارا یکم به مبلغ ۲ میلیون تومان را خریداری کرده‌اند، در صندوق دارا دوم یا پالایشی یکم تا سقف ۳ میلیون تومان می‌توانستند خریداری کنند.

 

*** ۳۰ درصد تخفیف واحد‌های صندوق

 

رزاقی در خصوص اینکه رییس جمهور در هفته پیش اعلام کرده واحد‌های صندوق پالایشی یکم برای مردم با ۳۰ درصد تخفیف در نظر گرفته شود، گفت:

من هم این را شنیده‌ام، اما هنوز مصوبه‌ای دریافت نکردیم و فعلا به صورت رسمی همان ۲۰ درصد اولیه به عنوان تخفیف در نظر گرفته شده است، تا ابلاغ جدید دریافت شود.

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، مدیر صندوق پالایشی یکم در پایان پیرامون اینکه چه زمانی واحد‌های پالایشی یکم در پرتفو و ترکیب سهام دارندگان کد بورسی قرار می‌گیرد، اظهار داشت:

حداقل یک ماه بعد از پایان مهلت پذیره‌نویسی که در ۳۰ شهریورماه بود، واحد‌های این صندوق در پرتفوی سرمایه‌گذاران قابل مشاهده و قابل معامله می‌شود.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × چهار =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول