کد خبر:218725
پ
رزم حسینی
خبرگزاری صنایع گزارش می‌دهد:

فداکاری رزم‌حسینی در پذیرش وزارت صمت/ ارائه ۲ برنامه راهبردی به مجلس برای بهبود اقتصاد کشور

رزم حسینی با بیان اینکه برای پذیرش وزارت صمت فداکاری کرده‌ است از ارائه ۲ برنامه راهبردی به مجلس برای بهبود اقتصاد کشور خبر داد.

رزم‌حسینی با بیان اینکه برای پذیرش وزارت صمت فداکاری کرده‌ است از ارائه ۲ برنامه راهبردی به مجلس برای بهبود اقتصاد کشور خبر داد.

 

*** شرایط سخت اقتصادی

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، علیرضا رزم‌حسینی وزیر پیشنهادی وزارت صنعت، معدن و تجارت امروز با حضور در جمع فعالان بخش خصوصی، اظهار داشت:

شرایط امروز بسیار سخت است زیرا در شرایط فعلی ما هم با تحریم روبرو هستیم و هم در جنگی با بیماری کرونا مواجه هستیم.

بنابراین چون در شرایط سختی قرار داریم باید تمام مردم ایران و دستگاه‌های حکومتی و تشکل‌های بخش خصوصی و اتحادیه‌ها مانند دوران دفاع مقدس در راستای حل مشکلات با هم پیمان شوند و مشکلات را حل کنیم.

 

وی با اشاره به اینکه در شرایط فعلی معیشت مردم در خطر جدی است، بیان داشت:

ما به دنبال مدیریت بازار هستیم و به دنبال مداخله در بازار نیستیم بنابراین ما به دنبال مدیریت بازار مبتنی بر فراوانی کالا و قیمت تمام شده پایین و مبتنی بر تشکل های بخش بخش خصوصی و با هم اندیشی و کار کارشناسی مشترک بین دولت و تشکلهای بخش خصوصی خواهیم زود.

 

رزم‌حسینی با تاکید بر اینکه باید سفره مردم را ارزان‌تر کنیم، گفت:

اگر توفیق خدمتگزاری در این سنگر را پیدا کنم باید بگویم در شرایط فعلی پذیرش این سمت ریسک بزرگی برای من بود و حتی پرریسک تر از حضور در سنگرهای دفاع مقدس لذا من برای پذیرش این سمت ایثار و فداکاری کردم و باید با کمک شما فعالان بخش خصوصی و مجلس در مقابل فشار حداکثری تلاش کنیم.

من به دنبال چابک سازی هستم و دیوان سالاری را باید کوچک کنیم و مردم سالاری باید بزرگ شود و باید امضاهای طلایی را در وزارت صمت کم کنیم و حتی حذف کنیم. این کار سخت است و با کمک شما و مجلس تحقق می یابد.

بسیار خرسندم که در خانه اقتصاد ایران امروز حضور یافته‌ام و خودم را از جنس شما می‌دانم.

 

*** من در زمره مجاهدان اقتصادی کشور بوده‌ام

 

وزیر پیشنهادی وزارت صنعت با اشاره به سوالی که از محضر رهبر معظم انقلاب درباره کارآفرینی پرسیده بودند، بیان کرد:

از ایشان سوال کردم که شما فرموده‌اید که کارآفرینی عبادت است، یعنی اینها عابدین هستند؟ که ایشان فرمودند این‌ها عابدین و مجاهدین‌ هستند و من جزء مجاهدین اقتصادی بوده‌‌ام قبل از این دولت و لذا شما هم جز مجاهدین اقتصادی کشور هستند.

 

رزم‌حسینی با اشاره به ارائه دو برنامه به مجلس شورای اسلامی، بیان داشت:

اولین برنامه مربوط به وزارت صمت است که مبتنی بر اسناد بالادستی و مبتنی بر احکام برنامه ششم و سیاست‌های اقتصاد مقاومتی است که البته این برنامه در شرایط فعلی امکان اجرای آن کمتر است البته نه به این معنا که کمک نمی‌کنیم تا به اهداف آن برسیم اما باید در این مدت کوتاه ۱۰ ماهه در دولت فعلی اقداماتی باید انجام داد که این مسیر هموارتر شود.

 

وی با اشاره به برنامه دوم که به مجلس ارائه شده، گفت:

مردمی بودن اقتصاد مبتنی بر اقتصاد مقاومتی است که شما فعالان اقتصادی در آن زمینه نقش‌آفرینی خواهید داشت که بعداز رای اعتماد مجلس در مورد آن مفصل با شما صحبت خواهیم کرد.

 

*** کتاب قوانین و مقررات مزاحم تولید را تدوین کردم

 

وزیر پیشنهادی وزارت صنعت با اشاره به کتاب قوانین و مقررات مزاحم تولید و سرمایه‌گذاری، بیان داشت:

این کتاب تجربه ۷ سال در دو استان معدن‌خیز و صنعتی است که تجربه خدمتگزاری در این دو استان را داشتم لذا قوانین مزاحم قوانینی است که در عمل و اجرا به آن رسیده‌ایم و در این کتاب به آن اشاره کرده‌ام و قوانینی نیست که حقوقدانان به آن رسیده باشند که مجلس ارائه کرده‌ باشند و این قوانین مزاحم توسط تشکل‌ها و دستگاه‌های اجرایی استخراج شده و در کتاب آمده است و لذا ثمره ۷ سال خدمت است که امیدواریم در مجلس اقداماتی برای رفع قوانین مزاحم انجام شود.

وزارت صنعت مشکلات درون سازمانی دارد و این مشکلات به دلیل عدم ثبات مدیریت نمایان‌تر شده است.

 

*** ورشکستگی فعالان اقتصادی بعضا با یک بخشنامه 

 

رزم‌حسینی در خصوص وزارت صعنت، گفت:

وزارت صمت بنگاه سیاسی نیست و یک وزارتخانه تخصصی است و محل جناح بازی و سیاسی کاری نیست و انشاء الله مشکلات درون سازمانی و حذف مقررات زائد صورت گیرد زیرا من به شخصه شاهد بوده‌ام که فعالان متدین و محترمی با یک بخشنامه ورشکسته شده‌اند و شاهد بوده‌ام که بخش خصوصی با مشکلات کالا وارد کرده و به علت وضع یک بخشنامه کالا در گمرک از بین رفته و فاسد شده است.

به پشتوانه مجلس و با کمک شما فعالان اقتصادی امیدواریم بتوانیم گام‌هایی را بر داریم و مشکلات را حل کنیم البته این نکته را متذکر می‌شوم که در حوزه صنعت ظرفیت‌های خالی وجود دارد که این سرمایه‌ها باید احیا شود و در سال جهش تولید زمینه جهش تولید را فراهم کنیم که یکی از آن‌ها مقررات زدایی است.

 

*** گرانی به سیاست‌های پولی باز می‌گردد

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، وزیر پیشنهادی وزارت صنعت در پایان پیرامون وضعیت اقتصادی و گرانی‌ها اظهار داشت:

باید مراودات منطقه‌ای را گسترش دهیم و بدانیم که وزارت صنعت در صورتی موفق خواهد شد که انسجام کامل و هماهنگی کامل بین وزارت صنعت، بانک مرکزی و وزارت اقتصاد و وزارت جهاد کشاورزی باشد، گرانی مربوط به تولید نیست و بخش عمده‌ای از گرانی به سیاست‌های پولی و بانکی و نقدینگی بر می‌گردد و لذا این را باید با هماهنگی با وزرا و رییس بانک مرکزی باید دنبال کرد.

بنده به لطف خدا و با توکل به خدا این اراده را دارم که تصمیمات شجاعانه را اجرا کنم.

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

7 + 15 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول