کد خبر:218766
پ
تورم
خبرگزاری صنایع گزارش می‌دهد:

فاصله تورم دهک‌ها در شهریور ماه به ۶.۵ درصد رسید

براساس اعلام مرکز آمار ایران، فاصله تورم دهک‌های هزینه‌ای در شهریور ۹۹ به ۶،۵ درصد رسید.

براساس اعلام مرکز آمار ایران، فاصله تورم دهک‌های هزینه‌ای در شهریور ۹۹ به ۶،۵ درصد رسید.

 

*** نرخ تورم

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، براساس اعلام مرکز آمار ایران، فاصله تورم دهک‌های هزینه‌ای در شهریور ۹۹ به ۶،۵ درصد رسید که در مقایسه با مرداد ماه (۵.۴ درصد)، ۱.۱ واحد درصد افزایش داشته است.

بر اسا اعلامیه مرکز آمار ایران، نرخ تورم کل کشور در شهریور ۹۹ برابر ۲۶ درصد است که در دهک‌های مختلف هزینه‌ای در بازه ۲۳.۴ درصد برای دهک اول تا ۲۹.۹ درصد برای دهک دهم نوسان دارد، محدوده تغییرات تورم دوازده ماهه در گروه عمده خوراکی‌ها، آشامیدنی‌ها و دخانیات بین ۲۰.۸ درصد برای دهک دهم تا ۲۱.۹ درصد برای دهک دوم است.

هم چنین اطلاع مذکور در مورد گروه عمده کالا‌های غیر خوراکی و خدمات بین ۲۵.۱ درصد برای دهک اول تا ۳۲.۳ درصد برای دهک دهم است.

بر اساس اعداد مربوط به تورم در میان دهک‌های مختلف هزینه‌ای، فاصله تورمی دهک‌ها در این ماه به ۶،۵ درصد رسید که در مقایسه با مرداد ۹۹ (۵.۴ درصد) ۱.۱ واحد درصد افزایش داشته است.

فاصله تورمی در گروه عمده خوراکی‌ها، آشامیدنی‌ها و دخانیا» در مقایسه با ماه قبل ۰.۵ واحد درصد و در گروه عمده کالا‌های غیر خوراکی و خدمات نسبت به ماه قبل ۱.۸ واحد درصد افزایش نشان می‌دهد.

 

*** تورم برخی از اقلام مصرفی

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، نرخ تورم نقطه‌ای شهریور ۹۹ برای خوراکی‌ها و آشامیدنی و دخانیات ۳۱٫۵ درصد و کالاهای غیرخوراکی و خدمات ۳۵٫۹ درصد بوده است، به عبارت دیگر هر خانوار به همین نسبت بیشتر هزینه کرده است، روند ادامه دار تورم قطعا منجر به کوچکتر شدن سفره معیشت و قدرت خرید مردم می‌شود.

بیشترین افزایش قیمت ماهانه برای حمل و نقل ۸٫۴ درصد، شیر پنیر تخم مرغ ۶٫۸ درصد، ماهی و صدفداران ۶٫۶ درصد، چای قهوه و کاکائو و رب گوجه ۵٫۱ درصد است.

کمترین میزان افزایش قیمت ماهانه کالاها نیز برای میوه و خشکبار ۰٫۸ درصد، گوشت قرمز و ماکیان ۱ درصد، خدمات نگهداری و تعمیرات مسکونی ۱٫۳ درصد و دخانیات ۱٫۴ درصد است.

 

 

 

انتهای پیام///

 

 

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × 2 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول