اخبار برگزیده

کد خبر:218466
پ
کوچکی نژاد
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس:

عرضه خودرو در بورس کالا راهکار مناسبی برای ساماندهی بازار است

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس معتقد است با توجه به وضعیت فعلی بازار، عرضه خودرو در بورس از جمله بهترین راهکارها برای ساماندهی بازار است.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس معتقد است با توجه به وضعیت فعلی بازار، عرضه خودرو در بورس از جمله بهترین راهکارها برای ساماندهی بازار است.

 

*** ساماندهی صنعت خودرو در بورس کالا

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، جبار کوچکی نژاد در خصوص عرضه خودرو در بورس کالا و شرایط بازار، اظهار داشت: با توجه به وضعیت فعلی، عرضه خودرو در بورس از جمله بهترین راهکارها برای ساماندهی بازار است، در این صورت نه دلال‌ها دیگر می‌توانند دلالی کنند و نه کارخانه آسیب می‌بیند چون قیمت کارخانه‌ای‌خودرو دقیق محاسبه و در بورس قیمت‌گذاری می‌شود.

 

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی در ادامه به سودجویی دلالان در یازار خودرو اشاره و خاطر نشان کرد:

مدل فعلی مدیریت بازارخودرو در کشور سود سرشاری را نصیب دلالان و واسطه‌ها می‌کند، به عنوان مثال خودرویی مثل پژو ۲۰۶ که قیمت کارخانه آن ۸۶ میلیون تومان است، حدود ۱۹۶ میلیون تومان در بازار خرید و فروش می‌شود که این موضوع آسیب‌های فراوانی به کشور وارد و عملا خریدخودرو را تبدیل به آرزویی دست نیافتنی کرده است که ازجمله مهم‌ترین دلایل این موضوع قیمت‌گذاری نادرست و عدم شفافیت در بازارخودرو است.

 

*** عرضه در بورس کالا

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس در پایان پیرامون استفاده از راهکار عرضه خودرو در بورس کالا برای ساماندهی بازار، اظهار داشت:

باتوجه به وضعیت فعلی، عرضه‌خودرو در بورس ازجمله بهترین راهکارها جهت ساماندهی بازار است، در این صورت نه دلال‌ها دیگر می‌توانند دلالی کنند و نه کارخانه آسیب می‌بیند، چون قیمت کارخانه‌ای‌خودرو دقیق محاسبه و در بورس قیمت‌گذاری می‌شود.

اینکه برای فروش‌خودرو قرعه‌کشی انجام شود و ۲ میلیون نفر برای ۱۶ هزار خودرو ثبت نام کنند، خجالت‌آور و نشان از برنامه‌ریزی برای دلال‌ها دارد.

 

 

 

انتهای پیام///

 

 

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوزده − 5 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول