کد خبر:218894
پ
صنعت خودرو در آستانه تحول است
نایب رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران خودرو تهران:

صنعت خودرو در آستانه تحول است/ رقابت شاهین با خودروهای خارجی

نایب رئیس اتحادیه نمایشگاه داران خودرو تهران معتقد است عملکرد سایپا در این بخش قابل تقدیر است و به نظر می‌رسد صنعت خودرو در آستانه تحول است.

نایب رئیس اتحادیه نمایشگاه داران خودرو تهران معتقد است عملکرد سایپا در این بخش قابل تقدیر است و به نظر می‌رسد صنعت خودرو در آستانه تحول است.

 

*** خودروی شاهین

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، نعمت الله کاشانی نسب در خصوص خودروی شاهین و تاثیری که این خودرو بر بازار خواهد گذاشت، اظهار داشت:

بازار خودرو تشنه خودروهای جدید است، زیرا مرتب مردم قیمت‌های جدید و قدیم را مقایسه می‌کنند و از اینکه قیمت خودروها در بازار به این شکل بالا رفته است ابراز نارضایتی می‌کنند بنابراین با ورود خودروهای جدید و به روز تا حدی می توان از گلایه و نقدهای مردم کاست.

وی با بیان اینکه طراحی و تولید شاهین باعث افتخار است، افزود:

گروه خودروسازی سایپا در سال‌های سخت تحریم نسبت به طراحی شاهین اقدام کرده است، در حالی که با خروج خودروسازان خارجی از ایران و عدم همکاری شرکت‌های خودروسازی جهانی همه تصور می کردند که صنعت خودروی ایران دیگر رشد و توسعه پیدا نخواهد کرد و دیگر هیچ خودروی جدیدی متولد نمی‌شود، اما رونمایی از خودروهای جدید سایپا نشان داد که صنعت خودرو متوقف نشده است.

 

*** صنعت خودرو در آستانه تحول

 

نایب رئیس اتحادیه نمایشگاه داران خودرو تهران دبا  اشاره به اینکه خودرو شاهین با آنکه در سخت‌ترین شرایط، طراحی و تولید شده ولی توانسته استانداردهای جهانی را پاس کند، تصریح کرد:

عملکرد سایپا در این بخش قابل تقدیر است و با این تفاسیر به نظر می‌رسد صنعت خودرو در آستانه تحول است.

اگر خودرو شاهین، با گیربکس اتوماتیک عرضه شود، به خوبی می‌تواند با مدل‌های خارجی رقابت کند، اکنون در تمام کشورها خودروها با گیربکس اتوماتیک تولید می‌شود و کمتر کسی خواهان خودرو دنده‌ای است، لذا برای آنکه خواسته مردم هم عملی شود، توصیه می‌کنم که سایپا به سمت اتوماتیک کردن این خودرو برود، هر چند که این خودرو از نظر ظاهر و ویژگی‌های فنی قابل رقابت با مدل‌های خارجی است.

امیدوارم سطح قیمتی شاهین با توجه به افزایش قیمت ارز برای شرکت سایپا صرف کند تا تولید این خودرو در تیراژ بالا ادامه پیدا کند، هر چقدر تولید خودرو افزایش پیدا کند از التهاب بازار خودرو کاسته خواهد شد و دیگر مردم با نوسان قیمت مواجه نمی‌شوند.

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، نایب رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران خودروی تهران در اپیان پیرامون اینکه خودروی پراید برند سایپا را زیر سوال برد، تصریح کرد:

خطوط تولید و مرکز تحقیقات سایپا بسیار به روز هستند، قطعا اگر بازدید از این بخش‌ها برای عموم آزاد بود، مردم متوجه می شدند که صنعت خودروی ایران پیشرفت کرده و توانمندی‌ها ارتقا یافته است

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 − 18 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول