اخبار برگزیده

کد خبر:218482
پ
مشاغل آسیب دیده از کرونا
معاون اول رییس جمهوری:

صادرات بیش از ۱۲ میلیون تن فولاد در سال ۹۸

معاون اول رییس جمهوری از صادرات بیش از ۱۲ میلیون تن فولاد در سال ۹۸ خبر داد.

معاون اول رییس جمهوری از صادرات بیش از ۱۲ میلیون تن فولاد در سال ۹۸ خبر داد.

 

*** مهمترین بنادر کشور

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، اسحاق جهانگیری در بدو ورود به فرودگاه بندرعباس در خصوص اینکه بندرعباس از اصلی‌ترین کانون‌های توسعه کشور در زمینه‌های مختلف است، اظهار داشت:

بندرعباس از رشد قابل توجهی در بخش صنعت برخوردار بوده و طرح‌های متعدد و مهمی در استان هرمزگان در دست اقدام است و جاسک به عنوان یکی از کانون‌های مهم اقتصادی کشور در حوزه نفت، پتروشیمی و صنایع دیگر تبدیل خواهد شد.

 

معاون اول رییس جمهوری استان هرمزگان را از استان‌های پراهمیت و استراتژیک کشور، برشمرد و با مردمانی  بزرگوار و زحمتکش برشمرد و گفت:

این استان نقش بسیار مهمی در بخش های مختلف به خصوص اقتصاد کشور ایفا می‌کند.

 

جهانگیری بندر شهید رجایی را از مهمترین بنادر کشور در حوزه تجارت خارجی و واردات و صادرات برشمرد و گفت:

بازدید از این بندر و رسیدگی به مسائل تجارت خارجی از جمله اهداف این سفر است، زیرا کشور در مقطع فعلی نیاز مبرمی به واردات کالاهای مورد نیاز از طریق بنادر دارد.

 

*** ترخیص کالا

 

وی درباره اینکه مرکز اصلی واردات کالاهای اساسی بندر امام خمینی(ره) و مرکز واردات کالاهای صنعتی بندر شهید رجایی است، خاطرنشان کرد: 

بر اساس گزارش‌های دریافت شده حجم قابل توجهی از کالاهای صنعتی و بعضا کالاهای اساسی در بنادر مانده است که در جلسه‌ای که در بندر شهید رجایی برگزار خواهد شد تصمیمات لازم برای سرعت بخشی به روند ترخیص کالا و تخلیه بنادر اتخاذ خواهد شد.

معاون اول رییس جمهور افتتاح فاز دوم فولادسازی فولاد کاوه جنوب کیش را از دیگر برنامه‌‌های سفر خود عنوان کرد و گفت: این پروژه با سرمایه‌گذاری بنیاد مستضعفان راه‌اندازی شده است که مورد بهره‌برداری قرار خواهد گرفت.

 

*** صادرات فولاد

 

معاون اول رییس جمهور با اشاره به اینکه کشور در بخش صنعت فولاد از رشد قابل توجهی برخوردار بوده است، تصریح کرد:

ایران در سال‌های اخیر کشور فرانسه و ایتالیا را در زمینه فولاد پشت سر گذاشته و اکنون ایران به رتبه دهم در صنعت فولاد رسیده است.

 

وی با اشاره به اینکه در سال ۹۸ بیش از ۶٫۵ درصد فولاد کشور رشد داشته است، تصریح کرد:

در سال ۹۸ که رشد صنعت فولاد در دنیا ۳٫۵ درصد بوده، رشد این صنعت در ایران بیش از ۶٫۵ درصد بوده و علی رغم تحریم‌های ظالمانه، ایران در سال ۹۸ بیش از ۱۲ میلیون تن فولاد به کشورهای دیگر صادر کرده است.

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، در ادامه برنامه‌های این سفر، جلسه اقتصاد مقاومتی استان هرمزگان نیز برگزار خواهد شد و در این جلسه به مسائل و مشکلات پیش رو و طرح های در دست توسعه استان پرداخته خواهد شد.

معاون اول رییس جمهور به منظور افتتاح و بازدید از چند طرح و پروژه مهم در حوزه صنعت و‌ معدن وارد استان هرمزگان شد و در فرودگاه بندرعباس از سوی استاندار و مدیران ارشد استان مورد استقبال قرار گرفت.

 

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × 1 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول