کد خبر:218549
پ
دوگانه سوز
خبرگزاری صنایع گزارش می‌دهد:

آغاز ثبت‌نام مسافربرهای شخصی در طرح تبدیل به دوگانه سوز تا دو هفته آینده

زمینه لازم برای ثبت نام مالکان خودروهای مسافربر شخصی در سامانه طرح دوگانه سوز کردن خودروهای عمومی فراهم شده است، اما روند اجرایی آن تا دو هفته آینده عملیاتی می‌شود.

زمینه لازم برای ثبت نام مالکان خودروهای مسافربر شخصی در سامانه طرح دوگانه سوز کردن خودروهای عمومی فراهم شده است، اما روند اجرایی آن تا دو هفته آینده عملیاتی می‌شود.

 

*** سامانه طرح دوگانه‌سوز کردن خودروهای عمومی

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، طرح تبدیل خودروها از حالت بنزین سوز به دوگانه سوز با اولویت خودروهای عمومی اعم از تاکسی ها و وانت بارها در فاز نخست آغاز شد و از اردیبهشت‌ماه سال جاری با رونمایی رسمی از سامانه https://gcr.niopdc.ir مالکان خودروهای عمومی اقدام به ثبت‌نام و تبدیل در کارگاه‌های مجاز کردند.

در ۴ ماه گذشته که شرایط برای ثبت‌ نام مالکان خودروهای عمومی بنزین سوز فراهم شده، مالکان خودروهای شخصی فعال در عرصه حمل‌و نقل عمومی از جمله فعالان تاکسی‌های اینترنتی، خواستار فراهم‌سازی شرایط ثبت ‌نام در این سامانه بوده‌اند به طوری که تعداد زیادی از این افراد، در سامانه ثبت ‌نام کرده‌اند اما در مرحله احراز شرایط، با توجه به اینکه فاز نخست اجرای طرح مخصوص مالکان خودروهای عمومی بوده، ثبت‌نام آنها متوقف مانده بود.

پیرو مراجعه و درخواست مکرر مالکان خودروهای شخصی فعال در چرخه حمل‌و نقل عمومی، فاز دوم این طرح در آستانه اجرا قرار دارد تا به موازات امکان ثبت نام مالکان خودروهای عمومی، امکان ثبت نام خودروهای شخصی فعال در چرخه حمل و نقل عمومی نیز در آینده‌ای نزدیک فراهم شود.

 

*** طرح تبدیل به دوگانه سوز

 

 قائم مقام شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی در این خصوص از مشمول‌ شدن مسافربرهای شخصی و اینترنتی در طرح تبدیل به دوگانه سوز خبر داد و اظهار داشت:

اگر چه اولویت در اجرای این طرح با تاکسی‌ها و وانت‌هاست، اما در مرحله دوم در نظر داریم مسافربرهای شخصی زیر نظر تاکسیرانی و مورد تأیید وزارت کشور و تاکسی‌های اینترنتی هم مشمول طرح دو گانه‌سوز کردن خودروهای عمومی شوند.

 

حمید قاسمی ده‌چشمه در ادامه افزود:

زمینه لازم برای ثبت نام مالکان خودروهای مسافربر شخصی در سامانه طرح دوگانه‌سوز کردن خودروهای عمومی فراهم شده است، اما روند اجرایی آن تا دو هفته آینده عملیاتی می‌شود.

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، قائم مقام شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی در پایان خاطرنشان کرد:

دو گانه‌سوزکردن خودروهای مسافربر شخصی صددرصد رایگان نیست و ممکن است بخشی از هزینه‌ها تا سقف ۳۰ درصد را مالکان پرداخت کنند و بقیه هزینه‌ها را دولت متقبل شود.

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک + 11 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول