کد خبر:218911
پ
بورس
مدیرعامل شرکت بورس اوراق بهادار تهران:

ثبات بازار سرمایه با ممنوعیت نوسان‌گیری روزانه

مدیرعامل شرکت بورس اوراق بهادار تهران، ممنوعیت نوسان‌گیری روزانه را عاملی برای ثبات بازار سرمایه دانست.

مدیرعامل شرکت بورس اوراق بهادار تهران، ممنوعیت نوسان‌گیری روزانه را عاملی برای ثبات بازار سرمایه دانست.

 

*** ممنوعیت نوسان‌گیری روزانه

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، علی صحرایی در رسانه ملی پیرامون ممنوعیت نوسان‌گیری روزانه، اظهار داشت:

کسانی که در یک روز سهام را می‌خریدند و همان روز می‌فروختند بقیه سهامداران را که نگاه طولانی مدت به بازار سرمایه داشتند، متأثر می‌کردند.

بر این اساس و نظرسنجی فعالان بازار سرمایه، به اجرای ممنوعیت نوسان گیری روزانه تصمیم گرفتیم.

در این شرایط، سهامداران به ویژه حقوقی‌ها که در بازار، عملیات نقدشوندگی و اطمینان بخشی را انجام می‌دادند، از متولیان بازار سرمایه انتظار داشتند برای جلوگیری از نوسان‌گیری روزانه به نحوی ممنوعیت ایجاد کنیم تا ثبات بیشتری به بازار برگردد و از هیجانات بازار، کاسته شود.

به این ترتیب اگر کسی سهمی را در روز معاملاتی بخرد، در همان روز امکان فروش آن را ندارد، اما اگر کسی از قبل، سهم را داشته باشد می‌تواند بفروشد و دوباره با تشخیص خود بخرد.

 

*** بازار سرمایه

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، مدیرعامل شرکت بورس اوراق بهادار تهران در پایان با اشاره به اینکه تصمیمات درباره بازار سرمایه، همیشه موافقان و مخالفانی دارد، افزود:

با نظرسنجی از فعالان منصف بازار سرمایه، این تصمیم درست را گرفتیم و بر اساس نظرسنجی، حدود ۸۰ درصد فعالان مجازی بازار سرمایه، موافق این تصمیم هستند.

اقدامات مؤثری در دوره اخیر انجام شده است و با توجه به مصوبات شورای عالی بورس اوراق بهادار، ناشران و سهامداران عمده، موظف هستند قابلیت نقدشوندگی را فراهم کنند.

اختیار فروش تبعی یا بیمه سهام، بازارگردانی مؤثر که از ۱۰ مهر اجباری می‌شود و به کارگیری سهام خزانه، از جمله ابزارهای اطمینان بخش است.

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × یک =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول