کد خبر:218592
پ
سعید زرندی
معاون طرح و برنامه وزارت صنعت:

بازنگری در محدودیت حداقل ظرفیت جهت صدور جواز تأسیس‌های جدید

معاون طرح و برنامه وزارت صنعت از بازنگری در محدودیت حداقل ظرفیت جهت صدور جواز تأسیس‌های جدید خر داد.

معاون طرح و برنامه وزارت صنعت از بازنگری در محدودیت حداقل ظرفیت جهت صدور جواز تأسیس‌های جدید خر داد.

 

*** بازنگری جهت صدور جواز

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، سعید زرندی با توجه به ضرورت رفع موانع تولید، بهبود فضای کسب و کار و حمایت از سرمایه‌گذاری جدید در سالی که توسط رهبر معظم انقلاب با عنوان جهش تولید نام‌گذاری شده است، اظهار داشت:

بازنگری در دستورالعمل اعمال محدودیت حداقل ظرفیت جهت صدور جواز تأسیس برای سرمایه‌گذاری‌های جدید به سازمان‌های استانی ابلاغ شد.

در سال ۹۵ برای صدور جواز تاسیس ۸۶ فعالیت صنعتی، حداقل ظرفیت تعیین شده بود که سرمایه‌گذارانی که می‌خواستند جواز بگیرند باید آن را رعایت می‌کردند و پایین‌تر از ظرفیت‌های اعلام شده جوازی صادر نمی‌شد.

بر اساس درخواست سازمان‌های صنعت، معدن و تجارت استانی و تقاضاهای واصله از سوی سرمایه‌گذاران جدید (عمدتاً کوچک و متوسط) نقاط ضعف و قوت ابلاغیه مذکور در جلسات متعدد و به ‌صورت جامع بررسی‌ شد.

 

*** کاهش محدودیت ظرفیت ۸۶ فعالیت

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، معاون طرح و برنامه وزارت صنعت در پایان پیرامون تعداد رشته فعالیت‌های مشمول محدودیت فوق، تصریح کرد:

از ۸۶ رشته فعالیت، به ۱۶ رشته فعالیت که رعایت حداقل ظرفیت تولید به‌ دلیل اهمیت رقابت‌پذیری این صنایع اجتناب‌ناپذیر است، کاهش یافته و به سازمان‌های استانی ابلاغ گردید.

البته از سازمان‌های استانی می‌خواهیم که در غالب توصیه به سرمایه‌گذاران جدید در خصوص رعایت حداقل ظرفیت این رشته‌ها عمل کنند اما دیگر محدودیت صدور جواز نخواهیم داشت.

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هجده + 6 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول