کد خبر:218532
پ
زالی
دبیر ستاد تسهیل و رفع موانع تولید:

ضرورت بازبینی در شیوه محاسبه بدهی واحدهای تولیدی توسط بانک‌ها

دبیر ستاد تسهیل و رفع موانع تولید از ضرورت بازبینی در شیوه محاسبه بدهی واحدهای تولیدی توسط بانک‌ها خبر داد.

دبیر ستاد تسهیل و رفع موانع تولید از ضرورت بازبینی در شیوه محاسبه بدهی واحدهای تولیدی توسط بانک‌ها خبر داد.

 

*** بازبینی در محاسبه بدهی واحدهای تولیدی

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، میثم زالی در جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان کرمان با اشاره به اینکه واگذاری اختیارات ستاد تسهیل و رفع موانع تولید کشور به استان‌ها در حال پیگیری است، اظهار داشت:

مصوبات کارگروه استانی هم رده ستاد مرکزی است و عمل نکردن به این مصوبات مصداق جرم است.

تولید باید دغدغه مسئولان مرتبط با حوزه باشد، ترک فعل دلیل عمده موانع تولید است در صورتی که اگر همه مسئولان و بانک‌ها به وظایف خود عمل نمایند وضعیت واحدهای تولیدی می‌تواند متفاوت‌تر از شرایط حاضر باشد.

نگاه تسهیل گرایانه در روابط بخش تولید با شبکه بانکی کشور تا حدودی محدود بوده و نیازمند نگاهی نو و مبتنی بر شرایط روز است و در همین خصوص بازبینی در شیوه محاسبه بدهی واحدهای تولیدی توسط بانک‌ها یک ضرورت اساسی به شمار می آید.

 

دبیر ستاد تسهیل و رفع موانع تولید با تاکید بر اینکه هیچکس حق ایجاد اختلال در روند واحدهای تولیدی را ندارد، افزود:

از بانک‌ها انتظار می‌رود محدودیت‌ها برای واحدهای تولیدی دارای وثایق کافی از بین برود و حتماً باید بر اساس قانون عمل شود.

میزان بدهی واحدهای تولیدی غیردولتی به بانک‌ها کمتر از ۱۵ درصد است.

 

*** تولیدات کشور

 

وی با یادآوری بخشی از بیانات و تأکیدات رهبر معظم انقلاب در خصوص تولید، تصریح کرد:

اولویت اصلی کشور مساله تولید است و باید در این خصوص اهتمام جدی داشته باشیم.

 

دبیر ستاد تسهیل و رفع موانع تولید با اشاره به اینکه اگر نگاه به تولیدکننده تغییر پیدا کند و مبتنی برنگاه رهبر معظم انقلاب باشد از مشکلات و گرفتاری‌های تولیدکنندگان کاسته می‌شود، گفت:

حل و فصل موانع تولید بر عهده ستاد است و اکنون تمامی دستگاه‌های نظارتی و قضائی باید از تولیدکنندگان حمایت کنند و با توجه به فرمایشات رهبر معظم انقلاب هیچ دستگاه نظارتی اجازه ورود به مسائل مصوب این ستاد را ندارد.

با توجه به محدودیت‌های ناشی از تحریم‌ها و کرونا، ما صرفا عمل بر اساس مرّ قانون را می‌خواهیم ضمن این که در بعضی مواقع شاهد سلیقه‌ای رفتار کردن برخی مجریان قانون هستیم

نحوه محاسبه بدهی واحدهای تولیدکننده با بانک‌ها مشخص نیست که نمی‌دانیم این بدهی چگونه محاسبه می‌شود.

 

*** بازدید از دو واحد تولیدی

 

دبیر ستاد تسهیل و رفع موانع تولید در پایان پیرامون اینکه برخی از بانک‌ها با وجود وثیقه‌های کافی در ارائه خدمات و ضمانت‌نامه‌ها محدودیت ایجاد می‌کنند، اظهار داشت:

ضمن این که بدهی بیمه نیز است که سازمان‌های تأمین اجتماعی در استان‌ها از آن به عنوان ابزارهایی در دست خود بر علیه تولید کننده استفاده می‌کنند که خود از دیگر مشکلات است.

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، بازدید از دو واحد تولیدی روغن نباتی گلناز و گروه صنعتی لاوان که به دلیل برخی موانع، دچار مشکلاتی در روند تولید خود شده بودند، برنامه بعدی دبیر ستاد تسهیل بود

همچنین در این بازدیدها رییس کمیسیون اقتصاد و رییس کمیسیون صنایع و معادن مجلس و همچنین معاون قضائی دادستان کل کشور نیز حضور داشتند.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × دو =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول