اخبار برگزیده

کد خبر:218602
پ
البرز حسینی
سخنگوی کمیسیون عمران مجلس:

سازوکار فعالیت مشاوران املاک اصلاح می‌شود/ انتقاد مجلس از حق کمیسیون بالای بنگاه‌ها

سخنگوی کمیسیون عمران مجلس ضمن انتقاد از حق کمیسیون بالای مشاورین املاک از اصلاح ساز و کار فعالیت این صنف خبر داد.

سخنگوی کمیسیون عمران مجلس ضمن انتقاد از حق کمیسیون بالای مشاورین املاک از اصلاح ساز و کار فعالیت این صنف خبر داد.

 

*** حق کمیسیون 

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، البرز حسینی با اشاره به موضوعات مطرح شده درباره افزایش تعرفه معاملات مشاوران املاک، اظهار کرد:

موضوع فعالیت این بنگاه ها و میزان تعرفه دریافتی یکی از مسائل مهم و تأثیرگذار در بازار مسکن است، اما متأسفانه همواره در زمان بررسی بازار مسکن، اصلاح و ساماندهی این حوزه مغفول می ماند.

یکی از مسائل مهم در بحث فعالیت مشاوران املاک، روند صدور مجوز فعالیت و نظارت بر این مراکز است، در شرایط فعلی وزارت اقتصاد مسئول صدور مجوز برای افرادی است که به دنبال فعالیت در بازار مسکن هستند.

مشاوران املاک حلقه واسطی میان فروشنده و خریدار مسکن هستند و عملا یک مأموریت و وظیفه حقوقی دارند، حال در چند سال اخیر مشاوران املاک میزان فعالیت خود را در فضاهای مجازی افزایش داده‌اند که این مسئله نیز باید ساماندهی شوند.

 

*** پیشنهاد اتحادیه مشاوران املاک

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، سخنگوی کمیسیون عمران مجلس در پایان با اشاره به پیشنهاد اتحادیه مشاوران املاک برای افزایش حق کمیسیون املاکی ها، تاکید کرد:

به نظرم با تعرفه فعلی نیز میزان درآمد مشاوران املاک بسیار بالاتر از میزان فعالیت و مسئولیتشان است که این مسئله قطعا باید کنترل شود.متأسفانه هیچ کنترل دقیقی بر فعالیت مشاوران املاک صورت نمی گیرد، از این رو باید برنامه ریزی دقیقی جهت اصلاح این وضعیت و ساماندهی این حوزه صورت گیرد.

قطعا موضوع فعالیت مشاوران املاک و بحث اخذ تعرفه معاملات یکی از مسائلی خواهد بود که در هفته های آینده در نشست کمیسیون مورد بحث و بررسی قرار خواهد گرفت.

 

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوازده + یک =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول