کد خبر:218561
پ
ممنوع شدن فروش خودرو بنزینی
خبرگزاری صنایع گزارش می‌دهد:

توقف خرید و فروش خودروهای بنزینی در کالیفرنیا آمریکا

فرماندار کالیفرنیا در یک کنفرانس خبری اعلام کرد فروش خودروهای دارای موتور احتراق داخلی تا ۲۰۳۵ در این ایالت متوقف می‌شود.

فرماندار کالیفرنیا در یک کنفرانس خبری اعلام کرد فروش خودروهای دارای موتور احتراق داخلی تا ۲۰۳۵ در این ایالت متوقف می‌شود.

 

*** فروش خودروهای بنزینی

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، گوین نیوسام در راستای اهداف این ایالت جهت حرکت به سمت آینده‌ای با انرژی پاک‌تر، حکمی جهت ممنوعیت فروش خودروهای سواری جدید با موتورهای احتراق داخلی از ۲۰۳۵ صادر کرده است.

 

فرماندار کالیفرنیا در ادامه اضافه کرد:

ما در ۱۵ سال آینده فروش موتورهای احتراق داخلی را در کالیفرنیا متوقف می‌کنیم، اگر می‌خواهید بیماری آسم را کاهش دهید، اگر می‌خواهید مانع افزایش سطح دریاها شوید، اگر می‌خواهید آب شدن یخ‌های قطبی را متوقف کنید، باید این سیاست را در پیش بگیرید.

 

*** کاهش فروش خودرو 

 

کالیفرنیا بزرگترین بازار خودرو در آمریکا و بزرگترین بازار خودرو‌های برقی در این کشور است، فروش خودرو در این ایالت مانند سایر بازارهای خودرو در سال ۲۰۲۰ میلادی به خاطر محدودیت‌های حمل و نقل ناشی از همه‌گیری ویروس کرونا کاهش یافته است. فروش خودروهای برقی در کالیفرنیا در نیمه اول سال ۲۰۲۰ میلادی ۱۷٫۱ درصد نسبت به سال ۲۰۱۹ پایین آمده است، بازار فروش خودرو از این هم کسادتر بوده و ۲۶٫۹ درصد در این دوره راکد شده است.

کالیفرنیا قصد دارد تولید گازهای آلاینده را تا ۲۰۳۰ ، ۴۰ درصد نسبت به سطح ۱۹۹۰ پایین بیاورد و این رقم را تا ۲۰۵۰ به ۸۰ درصد برساند، این ایالت قرار است ۲٫۴۶ میلیارد دلار از آژانس‌های مختلف دولتی برای تشویق به دور شدن از موتورهای احتراق داخلی و استفاده از خودروهای برقی دریافت کند که ۱ میلیارد دلار آن صرف ساخت زیرساخت‌های شارژ برای ۵ میلیون خودروی برقی خواهد شد که کالیفرنیا قصد دارد تا ۲۰۳۰ در جاده‌هایش داشته باشد.

 

 

 

انتهای پیام///

 

 

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

15 + دو =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول