کد خبر:218951
پ
مقیمی
مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو:

در جنگ اقتصادی تحریم‌ها، ایران خودرو به خودکفایی کامل رسید

مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو معتقد است که این شرکت در جنگ اقتصادی تحریم‌ها به خودکفایی کامل رسید.

مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو معتقد است که این شرکت در جنگ اقتصادی تحریم‌ها به خودکفایی کامل رسید.

 

*** موفقیت‌های گروه صنعتی ایران خودرو

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، فرشاد مقیمی در مراسم گرامیداشت چهلمین سالگرد دفاع مقدس و یادواره شهدای گروه صنعتی ایران خودرو پیرامون موفقیت‌های این گروه در سال ۹۹، اظهار داشت:

عرضه شش محصول جدید در سال ۹۹، نشان دهنده این است که ایران خودرو با اتکای به توانمندی‌های داخلی قادر است،‌ موفقیت‌های بزرگی را رقم بزند، در حوزه ساخت داخل تاکنون موفق شده‌ایم ۵۰ قطعه را در داخل کشور بسازیم و به تولید انبوه برسانیم.

 

وی در ادامه افزود:

در حوزه قوای محرکه و توسعه موتورهای موجود قدم‌های خوبی برداشته‌ایم و در ارتقای استاندارد خودروها از اروپا چهار به اروپا پنج از هیچ کارشناس خارجی استفاده نکردیم و این یک دستاورد بزرگ در حوزه صنعت خودروی کشور تلقی می‌شود که این مسیر تا رسیدن به خودکفایی حداکثری و کاهش وابستگی صنعت خودرو به حداقل ممکن، ادامه خواهد داشت.

 

*** جنگ اقتصادی و تحریم‌ها

 

مقیمی با اشاره به تحریم‌ها در صنعت خودرو، اظهار کرد:

در شرایطی که صنعت خودروی کشور در صدر فهرست تحریم‌ها قرار داشت،‌ آرمان‌هایمان را زنده نگه داشتیم و با وحدت کلمه، ثابت کردیم که امکان مقابله با استکبار و بدخواهان ملت ایران وجود دارد.

 

وی با بیان اینکه امروز ایران خودرو درگیر یک جنگ بزرگ اقتصادی است، بر ادامه راه شهدا در این جنگ اقتصادی تاکید کرد و خاطر نشان کرد:

تحریم‌های ظالمانه که به صورت هوشمندانه طراحی شده بود، با هدف زمین گیر کردن صنعت خودروی کشور آغاز شد و دشمن به دنبال توقف خطوط تولید و ایجاد نارضایتی اجتماعی بود که خوشبختانه نتوانست به اهداف خود جامه عمل بپوشاند.

نه تنها اهداف پیش‌بینی شده دشمن محقق نشد، بلکه ما شرایط را به نفع خود تغییر داده‌ایم، میزان تولیدات به کمتر از هزار دستگاه در روز و میزان تجاری‌سازی به کمتر از ۳۴ درصد رسیده بود، تعهدات معوق تا ۲۰۵ هزار دستگاه در اردیبهشت ۹۸ افزایش یافته بود، اما با همت و اراده مدیران و کارکنان ایران خودرو، شاخص تولید متوسط این شرکت امسال به بیش از دو هزار دستگاه در روز رسیده است.

تعهدات معوق کاهش چشمگیری یافته و میزان تولید تجاری به میزان قابل قبولی رسیده است و حرکت در مسیر دستیابی به اهداف عالی ادامه خواهد داشت.

 

*** دفاع مقدس، برگ زرینی در تاریخ ایران و اسلام

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، فرمانده سپاه حضرت محمد رسول الله (ص) نیز در این مراسم، ضمن تبریک و گرامیداشت این ایام، تصریح کرد:

دفاع مقدس برگ زرینی در تاریخ ایران و اسلام بود و به راحتی نمی‌توان از آن گذشت، در هشت سال دفاع مقدس که تمام دنیا رو به روی ما قرار گرفته بود و با وجود شرایط سخت و سنگین در حوزه‎های اقتصادی، سیاسی و امنیتی، توانستیم به پیروزی دست یابیم.

 

گفتنی است، در پایان مراسم از خانواده‌های معزز شهدای هشت سال دفاع مقدس تقدیر و تشکر به عمل آمد و به رسم یادبود، لوح تقدیری به آن‌ها اهدا شد، گروه صنعتی ایران خودرو در هشت سال دفاع مقدس ۱۱۳ شهید را تقدیم انقلاب کرده است. همچنین ۹۰ نفر از کارکنان این شرکت از جانبازان جنگ تحمیلی و آزادگان سرافراز بازگشته به میهن هستند.

همچنین در حاشیه این مراسم که به همت بسیج حوزه ۵۰۱ نبی اکرم شرکت‌های گروه صنعتی ایران خودرو برگزار شد، بسته‌های ارزاق که با کمک کارکنان ایران خودرو و بسیج کارگری و سپاه محمد رسول الله (ص) تهیه شده بود، برای اهدا به خانواده‌های بی بضاعت ارسال شد.

 

 

 

انتهای پیام///

 

 

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

15 − 2 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول