کد خبر:218301
پ
اشتغال
خبرگزاری صنایع گزارش می‌دهد:

رشد حدود ۲۹ درصدی اشتغال جوازهای تأسیس صادره

معاونت طرح و برنامه وزارت صنعت از  رشد حدود ۲۹ درصدی اشتغال جوازهای تأسیس صادره خبر داد.

معاونت طرح و برنامه وزارت صنعت از  رشد حدود ۲۹ درصدی اشتغال جوازهای تأسیس صادره خبر داد.

 

***  جواز تأسیس 

 

به گزارش خبرگزاری صنایع،بر اساس گزارش معاونت طرح و برنامه وزارت صنعت، تعداد طرح های صنعتی، معدنی و تجاری مصوب در هیات سرمایه‌گذاری خارجی در ۵ ماهه اول سال ۹۹ را ۴۹ مورد اعلام کرد که نشان دهنده افزایش ۳۲٫۴ درصدی این شاخص در سال جهش تولید است.

بنا بر این گزارش در این مدت حجم سرمایه‌گذاری خارجی بالغ بر ۸۵۰ میلیون دلار بوده که نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد ۳۷٫۴ درصدی را ثبت کرده است.

در آمار منتشر شده از سوی معاونت طرح و برنامه وزارت صمت در ۵ ماهه اول سال ۹۹، تعداد اشتغال پیش بینی شده جواز های تاسیس صادره ۳۲۲ هزار ۳۷۱ نفر بوده و افزایش ۲۹٫۴ درصدی را نسبت به مدت مشابه سال قبل ثبت نموده است.

در این مدت تعداد اشتغال مستقیم پروانه های بهره برداری صنعتی صادره ۴۱ هزار و ۸۵۸ نفر با رشد ۳٫۷ درصدی همراه بوده است و پروانه های بهره برداری حوزه معدن با ۲ هزار و ۲۲۷ نفر رشد ۴٫۵ درصدی داشته است.

طبق اعلام معاونت طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت میزان سرمایه گذاری پیش بینی شده جوازهای تأسیس صادره در ۵ ماهه اول امسال بالغ بر یک میلیون و ۷۶۰ میلیارد ریال بوده و رشد ۳۱٫۵ درصدی را ثبت نموده است.

 

*** پروانه‌ بهره‌برداری

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، همچنین میزان سرمایه گذاری محقق شده پروانه‌های بهره‌برداری صادره در این مدت ۳۲۶ هزار میلیارد ریال و افزایش ۶۹٫۹ درصدی داشته است

بنابراین گزارش در ۵ ماهه اول سال ۹۹ هزینه عملیات اکتشاف گواهی های کشف معدنی با حدود ۴۰۹ میلیارد ریال رشد ۶۱٫۵ درصدی را نسبت به مدت مشابه سال قبل نشان می دهد.

 

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × 5 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول