کد خبر:218313
پ
۵G
معاون فناوری و نوآوری وزارت ارتباطات:

خدمات پزشکی و حمل و نقل بر بستر اینترنت ۵G ارائه می‌شود

معاون فناوری و نوآوری وزارت ارتباطات از اجرای فاز آزمایشی ارائه خدمات پزشکی و حمل و نقل در بستر تکنولوژی نسل پنجم اینترنت (۵G) خبر داد.

معاون فناوری و نوآوری وزارت ارتباطات از اجرای فاز آزمایشی ارائه خدمات پزشکی و حمل و نقل در بستر تکنولوژی نسل پنجم اینترنت (۵G) خبر داد.

 

*** ارائه خدمات پزشکی و حمل و نقل بر بستر نسل پنجم اینترنت (۵G)

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، ستار هاشمی در خصوص ارائه خدمات پزشکی و حمل و نقل بر بستر نسل پنجم اینترنت (۵G)، اظهار داشت:

۶ مهر ۹۹ دو تفاهم‌نامه در حوزه‌های خدمات پزشکی و حمل و نقل هوشمند در محل پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات، امضا می‌شود.

 

وی در ادامه افزود:

تفاهم‌نامه نخست میان معاونت فناوری و نوآوری وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، یکی از اپراتورهای موبایل و دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی به امضا می‌رسد که هدف از امضای این تفاهم‌نامه ارائه مشاوره خدمات پزشکی از راه دور در بستر فناوری‌های نوین به ویژه نسل پنجم اینترنت است و در این زمینه از بستر ارتباطی این اپراتور استفاده می‌شود.

 

*** جزئیات تفاهم‌نامه دوم

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، معاون فناوری و نوآوری وزارت ارتباطات در پایان به تفاهم‌نامه دوم منعقد شده در ۶ مهر ۹۹ در حوزه‌های خدمات پزشکی و حمل و نقل هوشمند، اظهار کرد:

تفاهم‌نامه دوم نیز میان پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات، سازمان منطقه آزاد کیش، معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و این اپراتور امضا می‌شود که با امضای این تفاهم‌نامه، حمل و نقل هوشمند با استفاده از ظرفیت فناوری‌های نوین به صورت آزمایشی در این منطقه آزاد عملیاتی خواهد شد و از قابلیت‌های اینترنت اشیا نیز در این حوزه استفاده می‌شود.

به گفته معاون وزیر ارتباطات، پیاده‌سازی سایر کاربست‌های تکنولوژی نسل پنجم ارتباطات (۵G) در صنایع مختلف، با همکاری سایر اپراتورها نیز در دستور کار قرار دارد.

 

 

 

انتهای پیام///

 

 

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفده − 9 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول