اخبار برگزیده

کد خبر:218478
پ
۲۰۲۰۰۹۱۲۱۷۲۵۲۳۹۱۰
خبرگزاری صنایع گزارش می‌دهد:

تعطیلی یکی از معادن پاپوآ گینه نو به علت موارد ابتلا به کووید ۱۹

پاپوآ گینه نو عملیات معدن وسیع مس و طلای اوکی تدی خود را پس از مثبت شدن آزمایش کووید ۱۹ هفت تن از کارگران تعطیل کرده است.

پاپوآ گینه نو عملیات معدن وسیع مس و طلای اوکی تدی خود را پس از مثبت شدن آزمایش کووید ۱۹ هفت تن از کارگران تعطیل کرده است.

 

*** تعطیلی یکی از معادن مس پاپوآ گینه نو

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، این کشور با روند رو به رشد ابتلا به این ویروس روبه‌روست و مقامات محلی می گویند موارد ابتلا در چند ماه آینده در این منطقه می تواند به هزاران نفر برسد. علی رغم اینکه شرکت اوکی تدی ماینینگ تمام پروازهای چارتر را در اواخر جولای لغو کرده، آزمایش این تعداد از کارگران مثبت شده است.

شرکت اوکی تدی ماینینگ اعلام کرده با ردگیری مبتلایان به یک کارگر رسیده که احتمالاً در تماس با شخصی که از پایتخت، پورت مورسبی، به شهر بندری کیونگا در اواخر ماه گذشته پرواز داشت به این ویروس مبتلا شده است.

مدیر عامل این معدن، موسجه وِرور، در بیانیه ای گفت که این کارگر در حال حاضر در عملیات ما مشغول به کار است و با اتوبوس‌ها به محل کارش رفت و برگشت دارد. احتمال می رود که تعداد بیشتری مبتلا شده باشند و این به ریسک غیر قابل قبول انتقال ویروس در میان نیروی کار معدن دامن می زند.

ورور همچنین گفت این معدن دولتی از زمان تعطیلی معدن برای اجرای ردیابی تماس‌های دیگر، آزمایش و روش‌های جداسازی با هدف محدود کردن هر نوع شیوع مجدد این ویروس استفاده خواهد کرد و در صدد است تا در کوتاه‌ترین زمان ممکن عملیات ایمن را از سر بگیرد.

تأثیرات تعطیلی

شرکت یادشده اعلام کرده تعطیلی ۱۴ روزه تأثیرات اقتصادی گسترده ای خواهد داشت. اوکی تدی مبلغ چشمگیری از جریان‌های ورودی ارز خارجی را به داخل پاپوآ گینه نو بر عهده دارد و تعلیق عملیات آن احتمالاً باعث خواهد شد تا این کشور از حدود ۴۰ میلیون دلار محروم شود. انتظار می رود که این تعلیق که در روز چهارشنبه آغاز شد همچنین حدود ۴۰۰۰ تن از تولید مس و نزدیک به ۱۲ هزار اونس از تولید طلای معدن بکاهد.

 

*** موارد ابتلا به کووید ۱۹

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، پاپوآ گینه نو تاکنون ۱۶۳ مورد ابتلا به کووید ۱۹ را ثبت کرده که در مقیاس جهانی رقم پایینی است اما در حالی که تنها سه هفته پیش تعداد مبتلایان روزانه اش ۱۱ نفر بوده اکنون ۳۹ نفر در یک روز را نیز در سابقه اش دارد. این کشور همچنین سه جانباخته در اثر این ویروس داشته است. معدن اوکی تدی، که ۶۷ درصد آن به دولت ملی و ۳۳ درصد آن به استان غربی این کشور تعلق دارد، در حال حاضر مشغول محدودسازی جابه‌جایی کارکنان بین عملیات است. علاوه بر این، به دنبال پایان دادن خدمات هوایی بازرگانی به داخل کیونگاست.

 

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه − 3 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول