کد خبر:218369
پ
صادرکنندگان متخلف
توسط بانک مرکزی صورت گرفت

ارسال سومین فهرست صادرکنندگان متخلف به قوه ‌قضاییه

سومین فهرست مشخصات صادرکنندگان متخلف که ارز حاصل از صادرات را در مهلت مقرر به چرخه اقتصاد برنگردانده‌اند به قوه‌ قضاییه ارسال شد.

سومین فهرست مشخصات صادرکنندگان متخلف که ارز حاصل از صادرات را در مهلت مقرر به چرخه اقتصاد برنگردانده‌اند به قوه‌ قضاییه ارسال شد.

 

*** ارسال فهرست صادرکنندگان متخلف به قوه قضاییه

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، سومین فهرست مشخصات صادرکنندگانی که صادرات آن‌ها بیش از ۱ میلیون دلار بوده و بخش عمده تکلیف خود در خصوص بازگشت ارز حاصل از صادرات را در مهلت مقرر قانونی و به روش‌های اعلامی بانک مرکزی، به چرخه اقتصاد برنگردانده اند، به قوه قضاییه ارسال شد.

طبق این فهرست، اسامی ۱۰۳۳ صادر کننده که مانده تعهد آن‌ها جمعا به مبلغ ۴.۹ میلیارد دلار است، برای قوه‌قضاییه ارسال شده تا طبق مصوبه شورای‌ عالی هماهنگی اقتصادی با متخلفان برخورد لازم صورت گیرد.

این سومین فهرست ارسالی از سوی بانک مرکزی به قوه‌ قضاییه است و مجموع مبلغ دو فهرست قبلی، ۶٫۸ میلیارد یورو بوده است.

 

*** تنظیم بازار ارز

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، بانک مرکزی در راستای سیاست‌های ارزی کشور و مصوبات شورای عالی هماهنگی اقتصادی و همچنین مصوبات کمیته ماده ۲ مصوب شورای مذکور، اقدامات لازم برای مدیریت و تنظیم بازار ارز براساس منابع ارزی حاصل از صادرات غیرنفتی کشور را انجام داده است.

بر اساس مصوبات شورای عالی هماهنگی اقتصادی، عدم بازگشت ارز با تشخیص و اعلام بانک مرکزی به قوه قضاییه در حکم قاچاق ارز تلقی می شود.

همچنین پیرو اعلام بانک مرکزی پایان تیر ۹۹ به عنوان آخرین مهلت برگشت تتمه ارزهای صادراتی، اطلاعات و آمار بازگشت ارز حاصل از صادرات اعلام شده بود که متعاقبا به دستگاه‌های اجرایی و نهادهای نظارتی ارسال شد تا در چارچوب بسته سیاستی جدید، اقدامات تشویقی و یا تنبیهی در مورد صادرکنندگان متخلف آنان انجام شود.

 

 

 

انتهای پیام///

 

 

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

17 − 3 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول