کد خبر:218334
پ
کارخانه لاستیک سازی شهرستان دورود
سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان::

ابلاغ ویژه طرح تشدید بازرسی و کنترل بازار/ رصد مستمر عملکرد دستگاه‌های نظارتی در روند تولید و عرضه لاستیک و سیمان

سازمان حمایت، طرح تشدید بازرسی و کنترل بازار را برای نظارت بر روند تولید و عرضه لاستیک و سیمان به نهادهای نظارتی و سازمان‌های صنعت استان‌ها ابلاغ کرد.

سازمان حمایت، طرح تشدید بازرسی و کنترل بازار را برای نظارت بر روند تولید و عرضه لاستیک و سیمان به نهادهای نظارتی و سازمان‌های صنعت استان‌ها ابلاغ کرد.

 

*** طرح تشدید بازرسی و کنترل بازار

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، بر اساس ابلاغیه‌ سازمان حمایت، با توجه به اینکه بازار سیمان و تایر خودرو در زمره کالا‌های اولویت‌دار نظارتی قرار گرفته و ضرورت رصد و پایش مستمر توزیع، قیمت و رسیدگی به شکایات احتمالی آن به نهادهای نظارتی و سازمان‌های صنعت استان‌ها ابلاغ شده است.

حوزه‌های بازرسی و نظارت سازمان‌های صنعت استان‌ها موظف‌اند در خصوص تخلفات احتمالی بنگاه‌های تولیدی یا توزیعی بدون کوچکترین اغماضی برخورد نمایند.

طبق اعلام سازمان حمایت، از آنجا که در شرایط حساس کنونی علیرغم فراوانی کالا در بازار و شرایط مناسب تولید در کشور، تخلفاتی در حوزه مشاهده شود که به منظور تامین آرامش و ثبات بازار و ایجاد بستر امن برای عموم مردم و جلوگیری از هرگونه سوءاستفاده احتمالی، تشدید نظارت بر بازار دو محصول سیمان و تایر خودرو برای اجرا به نهادهای نظارتی و سازمان صنعت استان‌های سراسر کشور ابلاغ شده است.

 

*** استفاده از طرفیت بازرسان

 

رییس سازمان حمایت در همین خصوص، اظهار داشت:

ضرورت دارد با استفاده از تمام توان و ظرفیت بازرسان و همکاری و همراهی سازمان‌های نظارتی از جمله سازمان تعزیرات حکومتی، اتحادیه‌های صنفی، بسیج اصناف و تشکل‌های مردم نهاد و دریافت گزارشات و شکایات مردمی از طریق سامانه ۱۲۴ تشدید بازرسی، نظارت و کنترل قیمت‌ها با اهتمام جدی در اولویت کاری دستگاه‌ها قرار گیرد.

همچنین انجمن‌های مربوطه نیز موظف به اعمال مدیریت بر عملکرد کارخانجات در رابطه با تولید و تحویل به هنگام و رعایت قیمت‌های اعلامی می‌باشند.

 

تابش در رابطه با تشدید اقدامات نظارتی، بیان داشت:

با توجه به تدابیر اندیشیده شده درباره اینکه کلیه دستگاه‌های نظارتی مکلف به رعایت و اجرای مسئولیت‌ها و ضوابط تعیین شده بوده در حوزه اصناف، اتحادیه‌های مربوطه، واحدهای تولیدی و توزیعی باید اقدامات نظارتی خود را تشدید و از پیشگیری از وقوع جرم، کشف تخلف، تسریع در رسیدگی‌ها، نظارت‌های مستمر و دقیق و کاهش اطاله دادرسی ضروری غافل نشوند.

در روندی خارج از این چارچوب، حسب مشاهده هرگونه تخطی از آن با متخلفان بدون اغماض و قاطعانه برخورد خواهد شد.

 

*** برخورد قانونی

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، رییس سازمان حمایت در پایان با بیان اینکه این برخورد تنها شامل بخش غیر دولتی نبوده و در صورت هرگونه کم کاری و کوتاهی همکاران صنعت استان‌ها با آنها نیز برخورد قانونی خواهد شد، افزود:

لذا انتظار می‌رود اقدامات موثر و به موقع سازمان‌های نظارتی فرصت هرگونه سوءاستفاده را از محتکرین و گرانفروشان گرفته و موجبات آرامش بازار را فراهم آورد

 

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × دو =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول