کد خبر:218158
پ
خط لوله
دادستان عمومی و انقلاب شهرستان شهریار:

دزدی نفت از خط لوله سوخت ری به تبریز در شهریار

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان شهریار از سرقت ۶۰۰ هزار لیتر فرآورده‌های نفتی از خط انتقال سوخت ری به تبریز در  شهریار، خبر داد.

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان شهریار از سرقت ۶۰۰ هزار لیتر فراورده‌های نفتی از خط انتقال سوخت ری به تبریز در شهریار خبر داد.

 

*** دزدی نفت در خط لوله ری به تبریز

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، حمید عسگری پور با اعلام این مطلب، اظهار داشت:

بنا بر گزارش‌های شرکت فراورده‌های نفتی مبنی بر افت فشار خط انتقال ری به تبریز در محدوده‌ی شهرستان شهریار، دستور بررسی تمام باغ‌ها و اماکن نزدیک به این خط در دستور کار قرار گرفت.

پس از بررسی‌ها مشخص شد در حوالی روستای کردزار، افراد سود جو با اجاره اماکن نزدیک به خط انتقال و حفر تونل، به این سوخت ارزشمند دست پیدا کرده و با شیوه کاملا ماهرانه مقادیر زیادی از فراورده‌های نفتی را سرقت کنند.

 

*** سازمان یافته بودن شیوه سرقت

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، دادستان عمومی و انقلاب شهرستان شهریار در پایان با بیان اینکه شواهد نحوه‌ی سرقت و فروش حاکی از سازمان یافته بودن و با برنامه بودن آن است، اظهار کرد:

تا کنون ۲ نفر در این خصوص دستگیر شده‌اند اما پرونده در شعبه دوم بازپرسی برای شناسایی ابعاد دیگر در حال بررسی است.

 

*** سرقتی مشابه در صفادشت

 

گفتنی است، چندی پیش فرماندهی انتظامی ویژه غرب تهران خبر از سرقت سوخت در یک باغ واقع در صفادشت از توابع شهرستان ملارد استان تهران داده و خاطر نشان کرد:

در پی اطلاع از فعالیت مخفیانه افرادی در زمینه سرقت سوخت در یک باغ واقع در صفادشت از توابع شهرستان ملارد، بررسی دقیق موضوع در دستور کار مأموران اداره مبارزه با قاچاق کالا و ارز پلیس آگاهی قرار گرفت که با تحقیقات مقدماتی پلیس، هیچ گونه شواهدی مبنی بر ورود سوخت به این باغ مشاهده نشد، بلکه بارگیری و انتقال مقادیر زیادی سوخت از این محل قابل تأمل بود و مأموران با هماهنگی قضائی و حضور کارشناسان شرکت نفت، در بازرسی از محل متوجه قاچاق سوختی که با سرقت عجیبی همراه بود، شدند.

 

محسن خانچرلی در ادامه به جزئیات سرقت اشاره و خاطر نشان کرد:

مأموران در بازرسی از این باغ، یک تونل ۱۵ متری منتهی به لوله اصلی انتقال فرآورده‌های نفتی از پالایشگاه نفتی تهران به تبریز که در زمین حفر شده بود، را کشف کردند که متهمان با استفاده از شگرد‌های خاص و تخصصی در مسیر این خط لوله، اقدام به سرقت بیش از ۵۰ هزار لیتر فرآورده‌های نفتی می‌کردند.

 

 

انتهای پیام///

 

 

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × پنج =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول