کد خبر:218087
پ
تمدید مهلت پرداخت وام کمک ودیعه مسکن و کسب وکار‌های آسیب دیده
براساس اطلاعیه بانک مرکزی:

مهلت پرداخت وام‌ ودیعه اجاره مسکن و کسب و کار‌های آسیب دیده تمدید شد

بانک مرکزی در بخشنامه‌ای، تمدید مهلت پرداخت وام‌های ودیعه اجاره مسکن، مشاغل و کسب ‌و کار‌ها و حوزه‌های حمل‌ و نقل آسیب‌دیده از کرونا را به بانک‌های عامل ابلاغ کرد.

بانک مرکزی در بخشنامه‌ای، تمدید مهلت پرداخت وام‌ ودیعه اجاره مسکن مشاغل و کسب ‌و کار‌ها و حوزه‌های حمل ‌و نقل آسیب‌دیده از کرونا را به بانک‌های عامل ابلاغ کرد.

 

*** تمدید مهلت پرداخت وام ودیعه مسکن

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، تمدید مهلت پرداخت وام کمک ودیعه مسکن و کسب وکار‌های آسیب دیده، در این بخشنامه جزء (۶) بند (ب) از مصوبات سی و هفتمین جلسه ستاد ملی مدیریت کرونا، مورخ ۲۹‌‏ شهریور ماه ۹۹ درباره تمدید پرداخت تسهیلات کرونایی به شرح زیر ابلاغ شده است:

پرداخت وام به مشاغل و کسب‌ و کار‌ها و حوزه‌های حمل و نقل آسیب دیده از کرونا تا پایان مهر ماه سال ۹۹ تمدید می‌شود.
همچنین به موجب مصوبه یاد شده، پرداخت وام‌ ودیعه اجاره مسکن تا پایان دی ماه سال ۹۹ تمدید می‌شود.

 

*** پرداخت تسهیلات حمایتی

 

به گزارش  خبرگزاری صنایع، پرداخت تسهیلات حمایتی به فعالان اقتصادی و شاغلان کسب و کارهای آسیب دیده از کرونا در ۱۴ رسته منتخب و شناسایی شده توسط وزارت کار از ۱۳ خرداد ماه آغاز شد.

بر این اساس ۱۴ رسته شغلی منتخب که بیشترین آسیب از شیوع ویروس کرونا را متحمل شده و دارای لیست بیمه در قالب کارفرمایی یا خویش فرمایی بودند، از تسهیلات مذکور بهره‌مند شدند.

از سوی دیگر وام‌ ودیعه اجاره مسکن نیز شامل کارگران و حقوق‌بگیران ثابت با اولویت ازدواج‌های جدید و خانواده‌های پنج نفر و بیشتر، مشمولان تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) و سازمان بهزیستی کشور و همچنین زنان سرپرست خانوار می‌شود.

همچنین شرایط لازم برای دریافت تسهیلات شامل داشتن فرم ج سبز در سامانه وزارت راه و شهرسازی، نداشتن سابقه مالکیت از سال ۸۴ به بعد، متاهل یا سرپست خانوار بودن، داشتن سابقه پنج سال سکونت در شهر مورد تقاضا، و اجاره نامه رسمی یا اجاره‌نامه ثبت شده در سامانه ثبت معاملات املاک و مستغلات و کد رهگیری است.

 

 

انتهای پیام///

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفده − 3 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول