کد خبر:218262
پ
ولدخانی
مدیر ایمنی، بهداشت و محیط زیست ایمیدرو:

ارتقای سطح ایمنی و سلامت، مهمترین اولویت ایمیدرو

مدیر ایمنی، بهداشت و محیط زیست ایمیدرو ارتقای سطح ایمنی و سلامت در حوزه معدن و صنایع معدنی را از مهمترین اولویت‌های این سازمان اعلام کرد.

مدیر ایمنی، بهداشت و محیط زیست ایمیدرو ارتقای سطح ایمنی و سلامت در حوزه معدن و صنایع معدنی را از مهمترین اولویت‌های این سازمان اعلام کرد.

 

***  اولویت ایمیدرو

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، امیر ولدخانی در مراسم افتتاح پروژه بومی‌سازی و ساخت شبیه‌ساز رانندگی دامپتراکف به اولویت ایمیدرو اشاره و اظهار داشت:

۵۸ درصد حوادث معادن رو باز تحت پوشش ایمیدرو براساس اعمال غیر ایمن رخ می‌دهد، ریشه بروز اعمال غیر ایمن نیز مربوط به سطح مهارت، آموزش، دستورالعمل‌های ایمنی و کنترل ایمنی عملیات است.

 

وی در ادامه افزود:

از این رو، آموزش نیروی انسانی در برنامه‌های ایمیدرو قرار گرفته و استفاده از شبیه‌ساز رانندگی دامپتراک نیز جزء آموزش‌های نوین این سازمان است.

 

*** آموزش رانندگی با استفاده از شبیه‌سازهای خودروهای سبک و اتوبوس

 

ولدخانی  با اشاره به نتایج مطلوب حاصله از آموزش رانندگی با استفاده از شبیه‌سازهای خودروهای سبک و اتوبوس ساخته شده توسط دانشگاه خواجه نصیر، اظهارکرد:

طی جلسات مختلف برگزار شده تصمیم گرفته شد در مجتمع‌های معدنی سنگان و گل گهر ۲ شبیه‌ساز به طور همزمان ساخته شود که با حمایت مدیران ارشد ایمیدرو و تامین منابع مالی، قرارداد اجرای پروژه بومی‌سازی و ساخت شبیه‌ساز رانندگی دامپتراک منعقد و کار ساخت آغاز شد.

 

*** اجرای ۴ پروژه پژوهشی در حوزه HSEE

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، مدیر ایمنی، بهداشت و محیط زیست ایمیدرو در پایان با اشاره به اجرای ۴ پروژه پژوهشی در حوزه HSEE، اظهار داشت:

ایمیدرو ۳ پروژه شامل واکنش در شرایط اضطراری، مدیریت پسماند و انتشار گازهای گلخانه‌ای، به صورت مستقیم با دانشگاه‌ها قرارداد منعقد کرده است.

همچنین پروژه مدیریت آب و منابع آب با مرکز فرآوری مواد معدنی ایران در حال اجراست، افزون بر این از طریق سامانه ساطع، مجری پروژه کنترل ایمنی عملیات در معادن به زودی انتخاب می‌شود.

 

 

 

انتهای پیام///

 

 

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یازده + سه =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول