کد خبر:218074
پ
صارمیان
سرپرست بازرسی و پاسخگويی به شكايات مشتريان وزارت صنعت:

موضوع احتکار خودرو در گروه خودروسازی سایپا منتفی است

سرپرست بازرسی و پاسخگویی به شکایات مشتریان وزارت صنعت، موضوع احتکار خودرو در گروه خودروسازی سایپا را رد کرد.

سرپرست بازرسی و پاسخگویی به شکایات مشتریان وزارت صنعت، موضوع احتکار خودرو در گروه خودروسازی سایپا را رد کرد.

 

*** بازدید از سایپا 

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، غلامرضا صارمیان در بازدید از گروه خودروسازی سایپا و روند تحویل خودرو به متقاضیان، اظهار داشت:

طی چند وقت اخیر گزارش‌هایی مبنی بر احتمال احتکار خودرو توسط شرکت‌های خودروسازی رسانه‌ای شد، بدین جهت از هفته گذشته وزارت صنعت، معدن و تجارت بازدیدهای دوره‌ای و مستمر خود را از شرکت‌های خودروسازی شروع کرد تا ابهامات به وجود آمده برطرف شود.

 

وی در ادامه افزود:

در بررسی‌های صورت گرفته و بازدیدهای میدانی سرزده از پارکینگ‌های گروه خودروسازی سایپا و گفت وگو با مدیران این مجموعه مشخص شد که موضوع احتکار منتفی است و به هیچ عنوان خودرو کامل در پارکینگ‌ها نگهداری نمی‌شود، تمام خودروهایی که در پارکینگ‌ها موجود است، نقص قطعه دارند و امکان تجاری‌سازی آن‌ها نیست.

 

*** کسری قطعات و معطلی محموله در بنادر

 

صارمیان به کسری قطعات شرکت‌های خودروسازی اشاره و خاطر نشان کرد:

کسری قطعات شرکت‌های خودروسازی محرز است و دلیل اصلی این اتفاق تاخیر در تخصیص ارز است، اگر خودروسازان بتوانند ارز مورد نیاز خود را تامین کنند، قطعات خودرو با سرعت بیشتری از بنادر ترخیص خواهد شد و خودروهای موجود در پارکینگ خودروسازی به مرحله تجاری‌سازی می‌رسد.

 

وی با بیان اینکه موضوع معطلی محموله قطعات خودروسازان در بنادر به سرپرست وزارت صمت منعکس شده است، اظهار کرد:

امیدوارم با همکاری که بانک مرکزی وجود دارد، روند ترخیص قطعات سرعت پیدا کند تا متقاضیان بتوانند خودروهای خود را از شرکت خودروسازی سایپا تحویل بگیرند.

 

*** مرتفع شدن دغدغه خریداران

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، سرپرست دفتر بازرسی، ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات مشتریان وزارت صنعت در پایان با اشاره به اینکه در جلسه‌ای که با مدیران گروه خودروسازی سایپا داشتیم بر این امر تاکید شد که تلاش برای تحویل خودروها به مردم بیش از گذشته باشد تا دغدغه خریداران مرتفع شود، اظهار داشت:

شرکت‌های خودروسازی با وجود تحریم‌های بسیار سخت و ظالمانه عملکرد خوبی داشتند و حال مجموعه‌های مرتبط با صنعت خودرو بایستی همکاری کنند تا این صنعت پویاتر عمل کند.

وزارت صنعت، معدن و تجارت هم کمک خواهد کرد تا ترخیص قطعات با فوریت بیشتری باشد تا دیگر خودروها به علت کسری قطعه در پارکینگ سایپا باقی نماند.

 

 

 

انتهای پیام///

 

 

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × پنج =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول