کد خبر:217388
پ
مهدی-صادقی-نیارکی-۱
معاون امور صنایع وزارت صنعت:

ضرورت اتخاذ تمهیداتی برای جبران زیان‌های اقتصادی ناشی از کاهش تقاضای نوشت افزار

معاون امور صنایع وزارت صنعت بر ضرورت اتخاذ تمهیداتی برای جبران زیان‌های اقتصادی ناشی از کاهش تقاضای نوشت افزار تاکید کرد.

معاون امور صنایع وزارت صنعت بر ضرورت اتخاذ تمهیداتی برای جبران زیان‌های اقتصادی ناشی از کاهش تقاضای نوشت افزار تاکید کرد.

 

*** کاهش تقاضای نوشت افزار

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، مهدی صادقی نیارکی در نشست بررسی مهمترین چالش های صنعت نوشت افزار و لوازم التحریر با اشاره به شیوع ویروس کرونا و تاثیر این بیماری بر کاهش تقاضای نوشت افزار بیان کرد:

صنایع متعددی بدلیل کاهش متقاضی و محدودیت های فضای کسب و کار با مشکلات مالی روبه رو شدند و تمهیداتی برای آسیب های اقتصادی-صنعتی ناشی از این بیماری در نظر گرفته شد.

 
معاون امور صنایع وزارت صمت در پایان با اشاره به دغدغه تولیدکنندگان و توزیع‌کنندگان صنعت نوشت افزار تصریح کرد:
صنعت نوشت افزار نیز به رغم آغاز سال تحصیلی با کاهش متقاضی روبه رو بوده و ضروری است برای کاهش آسیب های اقتصادی به این صنعت تدابیری در نظر گرفته شود.
این صنعت در شرایط کنونی با تکیه بر توسعه ساخت داخل و ممنوعیت ورود محصولات مشابه خارجی اقدامات خوبی را انجام داده است و خوشبختانه بازار با کمبود لوازم التحریر روبه رو نیست.
در حال حاضر تسهیلاتی برای صنایع آسیب دیده از شیوع بیماری کرونا در نظر گرفته شده است و در تلاش هستیم تا صنعت نوشت‌افزار نیز از حمایت های دولت برای بهبود وضعیت تولید وتوانمندسازی بهره مند شود.
 
 

***  نشست بررسی مهمترین چالش های صنعت نوشت افزار

 
 
به گزارش خبرگزاری صنایع، در ادامه این نشست نمایندگانی از تشکل تخصصی صنعت نوشت‌افزار با طرح مشکلات و چالش های پیش روی این صنعت ازعدم استقبال دانش آموزان و دانشجویان در شرایط کنونی اظهار نارضایتی کرده و خواستار اتخاذ تدابیری برای جبران زیان های اقتصادی ناشی از کاهش تقاضا در شرایط کنونی شدند.
تسریع در ترخیص مواد اولیه مورد نیاز از گمرک و همکاری بانک مرکزی برای تخصیص ارز مورد نیاز این صنعت نیز از جمله دغدغه هایی بود که در این نشست به آن پرداخته شد و تصمیماتی برای بهبود وضعیت این صنعت اتخاذ شد.
 
 
 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سیزده + یک =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول