کد خبر:217474
پ
دین پرست
معاون هماهنگی امور اقتصادی وزارت کشور:

پیگیری احیا و فعال‌سازی معادن غیرفعال در دستور کار استانداری‌ها قرار گرفت

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه ای وزارت کشور عنوان کرد پیگیری احیا و فعال‌سازی معادن غیرفعال در دستور کار استانداری‌ها قرار گرفته است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه ای وزارت کشور عنوان کرد پیگیری احیا و فعال‌سازی معادن غیرفعال در دستور کار استانداری‌ها قرار گرفته است.

 

*** فعال‌سازی معادن غیرفعال

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، بابک دین پرست در پنجمین نشست معاونین اقتصادی استانداری های سراسر کشور در سال جاری ضمن قدردانی از زحمات مسئولین دستگاه های اقتصادی ذیربط در استان ها، با وجود تحریم های ظالمانه و در شرایط حساس اقتصادی کشور، گفت:

حوزه اقتصادی وزارت کشور و استانداری ها، به خوبی توانسته اند به تکالیف قانونی خود در زمینه هماهنگی بین بخشی، انعکاس به موقع مشکلات موجود اقتصادی و همکاری با دستگاه های مسئول در جهت رفع موانع عمل کنند.

 

*** وضعیت معدن‌ها

 
 
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه ای وزارت کشور در پایان با اشاره به وضعیت معادن کشور گفت:
براساس گزارش های وزارت صنعت، معدن و تجارت از مجموع ۱۰ هزار و ۴۰۵ معدن کشور، ۵ هزار و ۶۵۳ معدن کشور فعال و ۴هزار ۴۹۵ معدن غیرفعال و ۲۵۰ معدن نیز درحال تجهیز است و بر این اساس ۴۳ درصد ازمعادن کشور غیرفعال بوده و در این میان به ترتیب استان های البرز، کردستان، یزد، اردبیل، آذربایجان غربی، سمنان و هرمزگان دارای بیشترین تعداد معادن غیرفعال کشور می باشند.
 
 
 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
دیدگاه کاربران ۱ دیدگاه
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × چهار =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول