کد خبر:217330
پ
۳۸۵۷۶۳_۹۶۲
خبرگزاری صنایع گزارش می‌دهد:

چراغ سبز تنظیم بازار برای گرانی دوباره شیر، مرغ و تخم مرغ + سند

بر اساس تصمیم کارگروه تنظیم بازار، قیمت جدید شیر و تخم مرغ با توجه به افزایش قیمت کنجاله سویا دوباره تعیین و ابلاغ می‌شود.

بر اساس تصمیم کارگروه تنظیم بازار، قیمت جدید شیر و تخم مرغ با توجه به افزایش قیمت کنجاله سویا دوباره تعیین و ابلاغ می‌شود.

 

*** گرانی دوباره شیر، مرغ و تخم مرغ

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، با توجه به افزایش قیمت کنجاله سویا از ۲۴۱۵ تومان به ۲۶۵۰ تومان  در جلسه کارگروه تنظیم بازار تصمیم‌گیری شد که وزارت جهاد کشاورزی قیمت جدید تخم مرغ، مرغ و شیرخام و … را پیشنهاد و سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولید گنندگان نرخ آن‌ها را محاسبه کرده تا تصمیم گیری و ابلاغ شود.

بنابر این گزارش همواره بعد از افزایش قیمت شیرخام به فاصله کمی قیمت انواع لبنیات نیز افزایش می‌باید.

قیمت مصوب لبنیات نیز در سال جاری یک مرتبه به صورت رسمی افزایش یافته بود؛ با افزایش قیمت رسمی کنجاله زمینه برای افزایش دوباره قیمت شیرخام و به طبع آن لبنیات در سال جاری فراهم شد.

 

 

*** سقف صادرات

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، سرپرست معاونت بازرگانی داخلی وزارت صنعت چندی پیش با بیان اینکه ارزش صادراتی پایه تخم مرغ در گمرکات تعیین می شود، اظهار داشت:

برای مهرماه با توجه به مصوبه ستاد تنظیم بازار ۲۵۰۰ تومان برای عوارض در نظر گرفته شده است و گمرک از ابتدای مهرماه باید این عوارض را از صادرکننده دریافت کند.

برای اینکه افزایش و نوسانات نرخ ارز تاثیر منفی در قیمت داخلی نداشته باشد، سقف صادرات تخم مرغ را ماهانه ۵ هزار تن تعیین کردیم که مجوز صادراتی در سقف ۵ هزار تن با مسئولیت وزارت جهاد کشاورزی و تشکل تولیدی ذیربط خواهد بود.

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × 3 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول