کد خبر:217602
پ
۱۳۹۹۰۵۲۵۱۳۳۷۳۷۶۸۲۲۰۹۵۳۶۵۴
خبرگزاری صنایع گزارش می‌دهد:

شرکت‌های برتر معاملات بورس در اولین روز پاییز

در معاملات اولین روز پاییز، سهامداران شرکت‌های کاشی و سرامیک حافظ، سیمرغ و گروه پتروشیمی سرمایه‌گذاری ایرانیان بیش‌ترین رشد قیمت را در بورس اوراق بهادار داشتند.

در معاملات اولین روز پاییز، سهامداران شرکت‌های کاشی و سرامیک حافظ، سیمرغ و گروه پتروشیمی سرمایه‌گذاری ایرانیان بیش‌ترین رشد قیمت را در بورس اوراق بهادار داشتند.

 

*** شرکت‌های برتر معاملات بورس

 

به گزارش خبرگزاری صنایع،  شاخص بورس در جریان معاملات امروز بازار سرمایه با افت ۱۳ هزار و ۹۵۹ واحدی، در ارتفاع یک‌میلیون و ۵۸۱ هزار و ۲۰۱ واحدی به کار خود پایان داد و ۱۰ میلیارد و ۵۰۲ میلیون سهم و حق‌تقدم به‌ارزشی بالغ بر ۱۱ هزار و ۸۲۴ میلیارد تومان در یک میلیون و ۲۲۶ هزار نوبت مورد دادوستد قرار گرفت.

بر این اساس سهامداران شرکت‌های کاشی و سرامیک حافظ، سیمرغ و گروه پتروشیمی سرمایه‌گذاری ایرانیان بیشترین رشد قیمت را در بورس اوراق بهادار داشتند و در مقابل دارندگان سهام شرکت‌های سرامیک صنعتی کردکان، توسعه شهری توس گستر و بهنوش ایران بیش‌ترین افت قیمت را تجربه کردند.

 

*** بیش‌ترین کاهش قیمت

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، در بازارهای فرابورس ایران هم با معامله یک میلیارد و ۴۵۰ میلیون ورقه به‌ارزش ۴ هزار و ۸۷ میلیارد تومان در ۳۷۸ هزارنوبت، شاخص فرابورس (آیفکس) ۱۱۳ واحد رشد کرد و در ارتفاع ۱۷ هزار و ۷۱۲ واحد قرار گرفت.

در این بازار هم امروز سهامداران شرکت‌های تولیدات پتروشیمی قائد بصیر، پلیمر آریا ساسول و بیمه پاسارگاد بیشترین رشد را داشتند و شرکت‌های کشاورزی و دامپروری بینالود، دامداری تلیسه نمونه و داروسازی تولید دارو بیش‌ترین کاهش قیمت را داشتند.

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
دیدگاه کاربران ۱ دیدگاه
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفده + 7 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول