کد خبر:217568
پ
کاهش شاخص کل بورس
خبرگزاری صنایع گزارش می‌دهد:

شاخص بورس ۱۳ هزار واحد افت کرد

شاخص بورس در جریان معاملات ۱ مهرماه بازار سرمایه با ثبت افت ۱۳ هزار واحدی در ارتفاع یک ‌میلیون و ۵۸۱ هزار واحد قرار گرفت.

شاخص بورس در جریان معاملات ۱ مهرماه بازار سرمایه با ثبت افت ۱۳ هزار واحدی در ارتفاع یک ‌میلیون و ۵۸۱ هزار واحد قرار گرفت.

 

*** ۱۳ هزار واحدی شاخص بورس

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، در جریان دادوستدهای امروز بازار سرمایه ۱۰ میلیارد و ۵۰۲ میلیون سهم و حق‌تقدم به‌ارزشی بالغ بر ۱۱ هزار و ۸۲۴ میلیارد تومان در یک میلیون و ۲۲۶ هزار نوبت مورد دادوستد قرار گرفت و شاخص بورس با افت ۱۳ هزار و ۹۵۹ واحدی، در ارتفاع یک‌میلیون و ۵۸۱ هزار و ۲۰۱ واحد قرار گرفت.

بیش‌ترین اثر منفی بر دماسنج بازار سهام در روز جاری به نام نمادهای معاملاتی ملی صنایع مس ایران، فولاد مبارکه اصفهان و پالایش نفت اصفهان شد و در مقابل شرکت‌های صنایع پتروشیمی خلیج فارس، سرمایه‌گذاری نفت و گاز و پتروشیمی تامین و پتروشیمی پارس با رشد خود مانع افت بیشتر نماگر بازار سهام شدند.

شاخص‌های اصلی بازار سرمایه هم روزی منفی را پشت‌سر گذاشتند، به‌طوری که شاخص قیمت (وزنی ــ ارزشی) ۳۶۶۰واحد، کل (هم‌وزن) ۳۰۱۶ واحد، قیمت (هم‌وزن) ۱۹۷۷ واحد، آزاد شناور ۳۰۴۳۶ واحد و شاخص‌‌‌ بازار اول ۱۹۶۴۵ واحد افت و شاخص بازار دوم ۹۷۱۸ واحد رشد کردند.

 

*** بیش‌ترین اثر مثبت بر شاخص فرابورس

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، بر اساس این گزارش، در بازارهای فرابورس ایران هم با معامله یک میلیارد و ۴۵۰ میلیون ورقه به‌ارزش ۴ هزار و ۸۷ میلیارد تومان در ۳۷۸ هزارنوبت، شاخص فرابورس (آیفکس) ۱۱۳ واحد رشد کرد و در ارتفاع ۱۷ هزار و ۷۱۲ واحد قرار گرفت.

در این بازار هم امروز بیش‌ترین اثر مثبت بر شاخص فرابورس به نام نمادهای پلیمر آریا ساسول، بیمه پاسارگاد و سرمایه‌گذاری صبا تامین شد و در مقابل شرکت‌های هلدینگ صنتایع معدنی خاورمیانه، ذوب آهن اصفهان و مدیریت انرژی امید تابان هور بیشترین اثر مثبت را بر شاخص فرابورس به نام خود ثبت کردند.

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 + سه =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول