کد خبر:217383
پ
ابوالفضل کیانی بختیاری
خبرگزاری صنایع گزارش می‌دهد:

انعقاد تفاهم‌نامه همکاری میان سازمان مدیریت صنعتی و پژوهشگاه استاندارد

مدیرعامل سازمان مدیریت صنعتی از انعقاد تفاهم‌نامه همه جانبه آموزشی، پژوهشی و مشاوره‌ای همکاری میان این سازمان و پژوهشگاه استاندارد خبر داد.

مدیرعامل سازمان مدیریت صنعتی از انعقاد تفاهم‌نامه همه جانبه آموزشی، پژوهشی و مشاوره‌ای همکاری میان این سازمان و پژوهشگاه استاندارد خبر داد.

 

***  انعقاد تفاهم‌نامه همکاری

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، ابوالفضل کیانی بختیاری در این جلسه، ضمن بیان تاریخچه‌ای از سازمان مدیریت صنعتی و برشمردن توانمندی‌های این سازمان در زمینه‌هایی نظیر آموزش های تخصصی و کاربردی برای سازمان‌ها، اظهار داشت:

در حوزه آموزش با دانشگاه‌های معتبر فرانسه، کانادا و آلمان همکاری داریم، همچنین بسیاری از دوره‌های جدید از جمله مدیریت کسب و کارهای دانش بنیان، مدیریت فناوری و نوآوری، مدیریت هوا- فضا، مدیریت کسب و کارهای کوچک و متوسط با آلمان‌ها، مدیریت صندوق‌های بازنشستگی با ایتالیا، مدیریت تحول دیجیتال، مدیریت مسئولیت اجتماعی بنگاه‌ها و سازمان‌ها (CSR)، مدیریت صنایع معدنی، مدیریت نفت و گاز و پتروشیمی را با دانشگاه‌های کانادا و دوره‌های پرورش مدیران در تراز جهانی راه‌اندازی کرده‌ایم.

 

وی افزود:

در بحث استانداردهای دانش بنیانی در خصوص ۵۳۰۰ شرکت دانش بنیان در کشور ضروری است که استانداردهای بین‌المللی مدیریت کسب و کار و الزامات آن آموزش داده شود.

 

مدیرعامل سازمان مدیریت صنعتی با اشاره به اینکه برای ارزیابی دانش فنی جایگاه مرجعی وجود ندارد، افزود:

به صورت متفرقه کارهایی انجام می‌شود که در این خصوص نیز آمادگی داریم با پژوهشگاه استاندارد همکاری نماییم.

در خصوص مدل رتبه‌بندی تکنومتری یا فناوری سنجی سازمان مدیریت صنعتی و پژوهشگاه استاندارد دارای پتانسیل لازم برای گشودن یک موضوع جدید هستند و آماده ایم در این زمینه همکاری نماییم.

 

*** ظرفیت‌های سازمان مدیریت صنعتی

 

کیانی بختیاری درباره اینکه در حوزه تحول دیجیتال و مولفه‌های انقلاب صنعتی چهارم کارهای فرهنگی و انتشاراتی خوبی انجام داده‌ایم، گفت:

ارزیابی بنگاه‌های صنعتی که دارای استاندارد شاخص بین‌المللی هستند آماده همکاری برای تدوین مدل و اجرای ارزیابی هستیم.

 

وی یکی از دیگر ظرفیت‌های این سازمان را وجود شبکه نمایندگی‌های آن برشمرد و تصریح کرد:

با تقویت و توسعه دامنه فعالیت‌ها شکل گرفته و در حال حاضر دارای ۲۶ نمایندگی در سطح کشور است.

 

رییس پژوهشگاه استاندارد در ادامه، افزود:

پژوهشگاه استاندارد به عنوان مرجع علمی پژوهشی نظام استانداردسازی در کشور معرفی شده است.

 

انصاری با اشاره به اینکه پژوهشگاه استاندارد، پل ارتباطی بین مراکز تولید است، گفت:

به کارگیری علم، مقدمات تبدیل یافته‌های علمی‌کشور به استاندارد و تدوین استانداردهای پژوهش محور را به منظور معرفی و انتقال پیشرفت‌های علمی ‌به صنایع، مراکز خدماتی و نهایتا در سطح جامعه فراهم می‌کند.

 

*** تفاهم‌نامه میان طرفین

 

مدیرعامل سازمان مدیریت صنعتی در پایان ضمن ابراز خشنودی از همکاری پژوهشگاه استاندارد با سازمان مدیریت صنعتی، آمادگی این پژوهشگاه برای همکاری در تمامی زمینه‌ها به ویژه حوزه استانداردهای بین‌المللی ایزو را اعلام نمود و اظهار کرد:

انصاری ابراز امیدواری نمود که پژوهشگاه استاندارد در همکاری با سازمان مدیریت صنعتی در به روز رسانی استانداردها و بالا بردن کیفیت و افزایش کارایی و بهبود روش‌های تولید و خدمت بیش از پیش گام‌های موثری بردارد.

به گزارش خبرگزاری صنایع، در این جلسه همچنین رییس هیئت مدیره و معاون آموزش سازمان‌ مدیریت صنعتی، ضمن ارائه گزارشی از شکل‌گیری تفاهم‌نامه میان طرفین به بیان برخی از ویژگی‌های دوره‌های آموزشی‌سازمان مدیریت صنعتی از جمله محتوای کاربردی آنها پرداخت.

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
دیدگاه کاربران ۱ دیدگاه
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 + 1 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول