کد خبر:217449
پ
سعید محمد
فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الأنبیا

تفاهم دولت با قرارگاه خاتم برای پرداخت بخشی از بدهی و تکمیل ۷۰ پروژه تا پایان سال

فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الأنبیا(ع) از تفاهم دولت با این قرارگاه برای پرداخت بخشی از بدهی و تکمیل ۷۰ پروژه تا پایان سال خبر داد.

فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الأنبیا(ع) از تفاهم دولت با این قرارگاه برای پرداخت بخشی از بدهی و تکمیل ۷۰ پروژه تا پایان سال خبر داد.

 

*** تفاهم دولت با قرارگاه خاتم 

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، سعید محمد با اعلام این مطلب، اظهار داشت:

طی تفاهم‌نامه‌ای که دولت با قرارگاه خاتم امضا کرده است مقرر شد دولت بخشی از بدهی‌ها را به قرارگاه بدهد، قرارگاه هم ۷۰ پروژه را تا پایان سال تکمیل کند.
 
 
فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الأنبیا(ع) در پایان، اضافه کرد:
به تازگی تفاهم نامه‌ای با دولت داشته ایم مبنی بر اینکه دولت بخش از منابع را به قرارگاه خاتم بدهد و قرارگاه خاتم هم تا پایان سال ۷۰ پروژه را تکمیل کند.
این موضوع در حد تفاهم نامه است و هنوز عملیاتی نشده است.
 
 

*** افتتاح پروژه

 
 
به گزارش خبرگزاری صنایع، پیش از این نایب رئیس مجلس شورای اسلامی در این باره، اظهار داشت:
قرارگاه‌خاتم سرجمع بیش از ۵۰ هزار میلیارد تومان از دولت، نهادها، شهرداری‌ها و شرکت‌های دولتی طلب دارد اما طلب آنها از دولت به معنای سازمان برنامه بودجه رقمی بیش از ۱۰ هزار میلیارد تومان است.
 
علی نیکزاد در ادامه افزود:
در جلسه ای که با رئیس سازمان برنامه بودجه و فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الأنبیا داشته اند، توافق شد آن ۱۰ هزار میلیارد تومان طلب قرارگاه‌خاتم از دولت به معنای تام دولت و نه شهرداری‌ها و نهادهای دولتی و غیره، به نحوی تسویه شود؛ در این راستا مقرر شد ۱۰۰ میلیارد تومان اوراق اسناد خزانه اسلامی به قرارگاه‌خاتم بدهند، ۱۰۰ میلیارد تومان از محلی دیگر تسویه شود، ضمن آنکه سازمان برنامه و بودجه و خزانه پذیرفت مبلغ ۸ هزار میلیارد تومان هم از اول فروردین ۹۹ تا ۲۹ اسفند ۹۹ در اختیار قرارگاه خاتم قرار بگیرد.
 
 

*** بهره‌برداری از پروژه

 
 
به گزارش خبرگزاری صنایع، نایب رئیس مجلس شورای اسلامی در پایان، افزود:
دوستان قرارگاه خاتم هم اعلام کردند ما هم برای خدمت به نظام، ۱۱۸ پروژه داریم که این ۱۱۸ پروژه در استان‌ها تا سقف ۱۲ هزار میلیارد تومان کار می‌کنیم و عمده این پروژه‌ها را قبل از اتمام دولت دوازدهم به بهره‌برداری می‌رسانیم.
 
 
 
 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

13 − 8 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول