کد خبر:217402
پ
فرابورس+ایران
خبرگزاری صنایع گزارش می‌دهد:

ابلاغ بخشنامه الزام شرکت‌های فرابورس به بازارگردانی

بخشنامه الزام شرکت‌ها به بازارگردانی به مدیران شرکت‌های پذیرفته شده در فرابورس ابلاغ شد.

بخشنامه الزام شرکت‌ها به بازارگردانی به مدیران شرکت‌های پذیرفته شده در فرابورس ابلاغ شد.

 

*** الزام شرکت‌های فرابورس به بازارگردانی 

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، معاونت بازار فرابورس ایران بخشنامه الزام شرکت‌ها به بازارگردانی را به مدیران شرکت های پذیرفته شده در فرابورس ابلاغ کرد.

این گزارش می‌افزاید: به تازگی نیز معاونت عملیات بازار شرکت بورس تهران با صدور اطلاعیه‌ای به مدیران عامل شرکت‌های بورسی اعلام کرد:

با توجه به اهمیت روزافزون الزامات نقدشوندگی بازار و لزوم تنظیم عرضه و تقاضای بازار به موجب آیین‌نامه حفظ ثبات بازار سرمایه و صیانت از حقوق سرمایه گذاران و سهامداران، داشتن رکن بازارگردانی موثر از سوی ناشر و سهامداران شرکت ها جزء الزامات پذیرش شرکت‌ها است.

بر این اساس به قید فوریت ضمن معرفی بازارگردان دارای مجوز از سازمان بورس، درخواست رسمی ارائه خدمات بازارگردانی را از سوی بازارگردان منتخب آن شرکت طبق متغیرهایی و شامل نام شرکت، تاریخ شروع بازارگردانی، مدت بازارگردانی حداقل شش ماهه، نام بازارگردان، کارگزار بازارگردان، حجم سفارش انباشته یک بیستم حداقل حجم معاملات روزانه، حداقل حجم معاملات روزانه ۲۰ درصد میانگین حجم معاملات روزانه یک ماه گذشته (۲۰ روز معاملاتی گذشته) و دامنه مظنه سفارش ۳ درصدی، حداکثر تا ۱۰ مهر به این معاونت ارسال کنند.

رعایت بند ۷ در شروع عملیات بازارگردانی با ۵ درصد میانگین معاملاتی روزانه یک ماه گذشته بلامانع است. لیکن حداکثر طی ۴ ماه از ۱۰ مهر، رعایت دقیق بند ۷ تعهدات بازارگردان الزامی است.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
دیدگاه کاربران ۱ دیدگاه
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × دو =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول