کد خبر:216828
پ
طغیانی
سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس:

کلیات لایحه مالیات بر درآمد و دارایی به تصویب رسید

سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس از تصویب کلیات لایحه مالیات بر درآمد و دارایی فعالان اقتصادی در مناطق آزاد تجاری-صنعتی خبر داد.

سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس از تصویب کلیات لایحه مالیات بر درآمد و دارایی فعالان اقتصادی در مناطق آزاد تجاری-صنعتی خبر داد.

 

*** تصویب لایحه مالیات بر درآمد و دارایی

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، مهدی طغیانی در تشریح جلسه ۳۰ شهریور ۹۹ کمیسیون اقتصادی مجلس، اظهار داشت:

لایحه اصلاح قانون امور گمرکی، لایحه مالیات بر درآمد و دارایی فعالان اقتصادی در مناطق آزاد تجاری-صنعتی و طرح اصلاح قانون چگونگی اداره مناطق آزاد تجاری-صنعتی در این نشست مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

 

وی در ادامه افزود:

کلیات لایحه مالیات بر درآمد و دارایی فعالان اقتصادی در مناطق آزاد تجاری-صنعتی در این جلسه تصویب شد، که به موجب آن افراد شاغل در مناطق آزاد بعد از ۲۰ سال معافیت مالیاتی باید مالیتشان به صورت پلکانی طی ۵ سال افزایش ۱۲۰ درصدی پیدا کند تا به سطح پرداخت مالیات در سرزمین اصلی برسد.

 

*** تصویب طرح اصلاح قانون چگونگی اداره مناطق آزاد

 

طغیانی با اشاره به تصویب کلیات طرح اصلاح قانون چگونگی اداره مناطق آزاد تجاری-صنعتی در این کمیسیون، اظهار کرد:

جزئیات این طرح هم در جلسات آینده مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

لایحه اصلاح قانون امور گمرکی در دور دهم مجلس به کمیسیون اقتصادی ارسال شده بود که به دلیل کمبود زمان بررسی نشد، در دستور کار قرار گرفت و کلیات آن تصویب شد.

 

*** اهداف لایحه اصلاح قانون امور گمرکی

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در پایان پیرامون اهداف لایحه اصلاح قانون امور گمرکی، اظهار داشت:

هدف از لایحه اصلاح قانون امور گمرکی حمایت از امور گمرکی به ویژه در بخش اشتغال و جلوگیری از رسوب کالا در مبادی مجاز و ایجاد هماهنگی میان مبادی ورودی و خروجی کالاست و تلاش شده با استفاده از تجربیات کشور‌های دیگر قانون موثری برای این لایحه در کنار لایحه مالیات بر درآمد و دارایی تصویب شود.

 

 

انتهای پیام///

 

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × 1 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول