کد خبر:217275
پ
همایون-حائری
معاون برق و انرژی وزیر نیرو:

نیروگاه ملی، گام استوار دولت در توسعه داخلی‌سازی

معاون برق و انرژی وزیر نیرو معتقد است نیروگاه ملی گام استوار دولت در توسعه داخلی‌سازی است.

معاون برق و انرژی وزیر نیرو معتقد است نیروگاه ملی گام استوار دولت در توسعه داخلی‌سازی است.

 

*** گام استوار دولت در توسعه داخلی‌سازی

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، همایون حائری در خصوص اینکه این نیروگاه ملی کی و کجا تحقق خواهد یافت، اظهار داشت:

طرح نیروگاه ملی ترکیبی از مطالعه های مهندسی شرکت‌های دانش‎‌بنیان و دانشگاه‌ها است که تونایی ساخت داخل صنعت برق را نشان می‌دهد و اجرای این طرح با هدف ارتقای توانایی صنعت برق انجام خواهد شد.

طرح در دو نیروگاه‌ ری و بوئین زهرا اجرا خواهد شد و پایه این طرح بر مبنای مطالعه‌های داخلی است که سبب ارتقای دانش‌ تولید در نیروگاه‌های گازی خواهد شد.

اجرای این نیروگاه که با استفاده از تجهیزات و دانش داخلی خواهد بود نخستین گام برای توسعه عملی داخلی سازی است و از جهت دیگر گامی موثر برای تحقق هدف قطب برق منطقه شدن کشورمان خواهد بود.

وی از آغاز عملیات اجرایی نیروگاه‌ملی با واحدهای پیشرفته ساخت داخل منطبق با شرایط اقلیمی نقاط مختلف کشور سال ۹۹ در یکی از نیروگاه‌ها خبر داد.

 

*** طرح احداث نیروگاه ملی

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، معاون برق و انرژی وزیر نیرو ۲۱ مهرماه سال ۹۸ در این باره، افزود:

طرح احداث نیروگاه ملی با استفاده از همه امکانات داخلی تا پایان سال ۹۹ ارائه می‌شود و همه تجهیزات نیروگاهی در این طرح با استفاده از توان متخصصان داخلی و بدون نیاز به تجهیزات خارجی ساخته خواهد شد.

طرح نیروگاه ملی با واحدهای پیشرفته ساخت داخل منطبق با شرایط اقلیمی نقاط مختلف کشور و با اهداف افزایش توان، افزایش بازدهی، انطباق با شرایط زیست محیطی و کاهش مصرف‌آب، کنترل آلاینده‌ها، کاهش هزینه‌های احداث و بهبودبازه‌های تعمیرات طی مطالعه و بررسی‌های علمی و کارشناسی و طرح‌های ابتکاری تهیه شده است.

عملیات اجرایی نخستین نمونه این نیروگاه با استفاده از توربین گازی پیشرفته ساخت داخل( MGT۷۵ ) با بازدهی ۶۰درصد در یکی از نیروگاه‌های کشور سال ۹۹ آغاز خواهد شد.

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

15 + پنج =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول