کد خبر:217126
پ
نظارت بر بازار
خبرگزاری صنایع گزارش می‌دهد:

هم‌افزایی بیشتر دستگاه‌های مسئول برای نظارت بر بازار

پیرو ابلاغیه سرپرست وزارت صنعت در خصوص اقدامات بازرسی و نظارت بر بازار و قیمت‌ها، جلسه برنامه‌ریزی برای شناسایی موانع و مشکلات برگزار شد.

پیرو ابلاغیه سرپرست وزارت صنعت در خصوص اقدامات بازرسی و نظارت بر بازار و قیمت‌ها، جلسه برنامه‌ریزی برای شناسایی موانع و مشکلات برگزار شد.

 

*** جلسه وزارت صنعت برای نظارت بر بازار

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، پیرو ابلاغیه سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت در خصوص اقدامات بازرسی، نظارت و کنترل قیمت‌ها در بازار، جلسه برنامه‌ریزی با حضور عباس تابش معاون وزیر صمت و رییس سازمان حمایت و اعضای هیئت مدیره، معاونین و مدیران کل ستادی این سازمان با محوریت بحث، تبادل نظر و بررسی چالش‌ها و دغدغه‌های نظارت، کنترل، مدیریت بازار و ﺷﻨﺎﺳﺎﻳی ﻣﻮاﻧﻊ و ﻣﺸﻜﻼت برگزار شد.

در این جلسه مهم‌ترین موضوعات مرتبط با بهبود فرایند کنترل و نظارت بر بازار و نقش هریک از دستگاه‌های نظارتی مطرح و بر ضرورت هماهنگی و نقش آفرینی آن‌ها تاکید شد.

 

*** سازمان حمایت

 

سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان به منظور ایجاد تعامل موثر و تشریک مساعی و تبیین برنامه‌ها و فعالیت‌های لازم در ۳۰ شهریور ۹۹ جلسه هم‌اندیشی با حضور نمایندگانی از جمله: سازمان تعزیرات حکومتی، دادستانی کل کشور، سازمان غذا و دارو، مرکز اصناف و امور بازرگانان، سازمان بسیج اصناف کشور، وزارت جهاد کشاورزی، پلیس امنیت اقتصادی کشور، انجمن ملی حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان و حوزه‌های مربوط در وزارت صمت برگزار و موانع و مشکلات موجود و ایجاد بستر مناسب برای تسریع روند امور اجرایی در بازار بررسی و مورد تاکید واقع شد.

 

*** برآورده کردن انتظارات

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، دستگاه‌های نظارتی موثر در فرایند تامین و توزیع کالا در فضای اقتصادی حال حاضر با همکاری مشترک می‌بایست انتظار عمومی را برآورده نموده و با سازماندهی مناسب و کنترل به هنگام و نظارت بر بازار با حفظ اهداف اقتصادی ترسیم شده در سایه هم افزایی و همراهی تمام ارکان ذی مدخل اقدام نمایند.

مقرر است در این جلسه مباحث مربوط به سازماندهی و برنامه ریزی دقیق تامین ، تولید و توزیع کالا ، جلوگیری از احتکار و گرانفروشی، تاکید بر عرضه به هنگام و توجه به ضروریات نیاز مصرف کنندگان مورد توجه، تاکید و هماهنگی قرار گیرد.

 

 

انتهای پیام///

 

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × 2 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول