کد خبر:217289
پ
اسلامی
وزیر راه و شهرسازی:

فهرست ۱۰۹ هزار واحد خانه‌ خالی به سازمان امور مالیاتی فرستاده شد

وزیر راه و شهرسازی از معرفی فهرست ۱۰۹ هزار واحد خانه خالی به سازمان امور مالیاتی خبر داد.

وزیر راه و شهرسازی از معرفی فهرست ۱۰۹ هزار واحد خانه‌ خالی به سازمان امور مالیاتی خبر داد.

 

*** معرفی واحد خانه‌ خالی

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، محمد اسلامی در پایان در خصوص یکی از تکالیف وزارت راه و شهرسازی، اظهار داشت:

تعیین تکلیف خانه‌های خالی، راه‌اندازی سامانه و معرفی آنها به سازمان امور مالیاتی بود تا بتواند از آنها، مالیات مقرر قانونی را اخذ کند.

از اکنون ۱۰۹ هزار واحد مسکونی خالی شناسایی، تدقیق و به سازمان امور مالیاتی معرفی شد.

وی اظهار امیدواری کرد تا انجام اینکار از سوی وزارت راه و شهرسازی فتح‌بابی برای تحرک بخشیدن به فضای تولید و عرضه مسکن باشد، امید است تا از طریق عرضه بیشتر در جهت خدمت به مردم گام برداریم

 

*** دلایل حبس سرمایه در بازار مسکن

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، در این دوره تصمیم گرفت تا به یکی از مهمترین دلایل حبس سرمایه در بازار مسکن پایان دهد و به قول وزیر راه و شهرسازی یکی از مطالبات کهن مردم و یکی از لوازم ضروری برای مدیریت قیمت مسکن را محقق کند.

نتیجه بررسی تنها ۴۵ درصد از واحدهای مسکونی کشور معادل ١٣ میلیون و ۴٠٠ هزار واحد به قسمت‌های مهم و قابل تاملی رسیده است، برای مثال یک فرد با یک کد ملی دارای بیش از ۶٠٠ واحد مسکونی است و یک نهاد حقوقی مالک۲۳ هزار و ۸۰۰ واحد مسکونی است.

وزیر راه و شهرسازی در مردادماه سال ۹۹ خبر داده بود که تا شهریورماه تکلیف دو میلیون و ٧٠٠ هزار واحد مسکونی که احتمال خالی بودن آنها می‌رود مشخص شده و لیست قطعی خانه‌های خالی به سازمان امور مالیاتی داده می‌شود.

وزارت راه و شهرسازی از حدود یک ماه پیش با ارسال یک میلیون و ۵۰۰ پیامک به مالکان بیش از یک واحد مسکونی کار تشخیص قطعی خانه‌های خالی را آغاز کرد تا مالکان این خانه ها با ورود به سامانه املاک و اسکان وضعیت فعلی واحد خود که خالی و یا در اجاره است را مشخص کنند.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نه + چهارده =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول