کد خبر:217195
پ
خداداد مقبلی
معاون فنی و اجرایی سازمان راهداری و حمل ‌و نقل جاده‌ای:

۶۰ درصد عوارض الکترونیکی آزادراه‌های دولتی پرداخت نشد

معاون فنی و اجرایی سازمان راهداری و حمل ‌و نقل جاده‌ای از پرداخت نشدن ۶۰ درصد عوارض الکترونیکی آزادراه‌های دولتی خبر داد.

معاون فنی و اجرایی سازمان راهداری و حمل ‌و نقل جاده‌ای از پرداخت نشدن ۶۰ درصد عوارض الکترونیکی آزادراه‌های دولتی خبر داد.

 

*** عدم پرداخت عوارض الکترونیکی

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، خداداد مقبلی با اشاره به اینکه ایمن‌سازی و بهسازی هر کیلومتر مسیر آزادراهی با توجه به تورم فعلی بین ۳ تا ۵ میلیارد تومان هزینه دارد و نسبت به نوع مسیر و قیمت ارز متغییر است و با مشکل دریافت عوارض الکترونیکی آزادراهی روبرو هستیم، اظهار داشت:

الکترونیکی شدن عوارض آزادراهی طرحی بود که دولت همه تلاش خود را برای اجرای درست آن داشت و نهایتا توانستیم از ابتدای سال ۹۸ چهار آزادراه دولتی را به اخذ عوارض الکترونیکی مجهز کنیم تا هم صف خودروها در عوارضی شهرها کاهش یابد و هم برنامه هوشمند سازی مسیر آزاد راهی کشور محقق شود و هم برنامه اصلی برای صرفه جویی در مصرف سوخت با کاهش زمان سفر به انجام برسد.

اکنون آزادراه‌های کرج – قزوین، قزوین –زنجان، تهران- ساوه، تهران – قم و بندرعباس – بندر شهید رجایی به اخذ عوارض الکترونیکی مجهز است اما شاهد هستیم که فقط ۴۰ درصد عوارض توسط مردم پرداخت شده است.

 

وی از تلاش برای اعمال قوانین سختگیرانه و اصلاح قوانین بالادستی برای پرداخت‌عوارض الکترونیکی آزادراهی توسط مردم خبر داد و گفت:

به دنبال مصوبه‌ای هستیم تا زمانی که صاحب خودرو برای تعویض پلاک مراجعه می‌کند نسبت به پرداخت عوارض الکترونیکی اقدام و سبب امکان تعویض پلاک برای وی فراهم شود.

 

*** تامین بخشی از هزینه‌ها از عوارض 

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، معاون فنی و اجرایی سازمان راهداری و حمل ‌و نقل جاده‌ای در پایان با بیان اینکه متولی نگهداری آزادراه‌های دولتی سازمان راهداری و حمل‌ و نقل جاده‌ای است، تصریح کرد:

هزینه آسفالت و نگهداری آزادراه‌ها، هزینه‌های هوشمندسازی و بسیاری از هزینه‌های دیگر از محل دریافت عوارض تامین می‌شود و هیچ ردیف اعتبار دولتی برای پرداخت این هزینه‌ها وجود ندارد و بنابراین نیاز است تا کاربران جاده به موقع عوارض آزادراهی خود را پرداخت کنند تا هم در نگهداری و ایمن‌سازی شبکه آزادراهی با مشکل برنخوریم و هم بخش خصوصی برای سطح سرویس مناسب اقدام کند و مجبور به بازگرداندن باجه‌های عوارضی نباشد.

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 − یک =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول